MENU
zdravy-zivot

5 zlozvykov, ktoré brzdia spaľovanie. Zbavte sa ich a chudnutie pôjde ako po masle

„Nič“ nejete a aj tak nechudnete?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

5 zlozvykov, ktoré brzdia spaľovanie. Zbavte sa ich a chudnutie pôjde ako po masle

Obmedzujete sa v strave, no kilá navyše sa vás aj tak stále držia? Na vine môžu byť aj tieto návyky, ktoré spomaľujú metabolizmus.

Aby sme schudli, potrebujeme správne fungujúci metabolizmus. Existuje však niekoľko nepríjemných dietnych pascí, do ktorých môžeme veľmi ľahko spadnúť a ktoré brzdia náše spaľovanie. Tieto veci by ste mali mať na pamäti.

1. Držíte radikálnu diétu

Aby sme zostali dlhodobo fit, potrebujeme zdravú váhu. Ale extrémne a nárazové diéty nám k tomu naozaj nepomôžu. Ak svoje telo náhle pripravíte o veľmi veľkú časť dennej zásoby energie, vypne sa aj metabolizmus . A ten je predsa v procese spaľovania nevyhnutný! 

Ak v priebehu dňa skonzumujete veľmi málo kalórií, vaše telo prejde do režimu prežitia a nejakým spôsobom sa pokúsi vystačiť si s tou energiou, čo má. Práve to, môže vo veľkej miere spomaľovať vašu snahu schudnúť.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor