MENU
zdravy-zivot

Neviete zaspať? Tento trik funguje do 2 minút, takmer u každého

Covered,Woman,With,Protruding,Hands,Out,Of,Blanket.,Female,Hands
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Neviete zaspať? Tento trik funguje do 2 minút, takmer u každého

Finta by mala zabrať bez ohľadu na to, čo ste cez deň zažili a čo vás čaká ten druhý. Treba s ňou začať hneď, ako si ľahnete do postele.

Aj vy ste ten prípad, ktorý nevie večer zaspať, a to o to viac, čím skôr vstáva? Odrátavanie dlhých minút bdenia neskoro nadránom čím viac sa blíži čas budíčka vie poriadne vystresovať. Až tak, že sa vám zaspať nemusí podariť vôbec. Celý proces zaspávania sa pritom mohol zablokovať  už na začiatku pri ukladaní do postele. Tento čas je pre zdravý spánok najdôležitejší. 

Zaspíte za 120 sekúnd

Prvé pravidlo je, že by ste tak mali urobiť už pred polnocou, aspoň dve hodiny po poslednom jedle a aspoň polhodinu po tom, ako ste vypli všetky obrazovky. To sa však nie vždy dá dodržať, preto je dobré vedieť o metóde, ktorá by vám bez ohľadu na vonkajšie podmienky mala pomôcť zaspať už o pár minút. 

Táto finta je inšpirovaná technikou americkej armády z čias druhej svetovej vojny. V kritických situáciách je oddýchnutá a fungujúca myseľ kľúčová, takže nedostatok spánku nie je niečo, čo by si vojaci mohli dovoliť. A to bez ohľadu na to, či sa vonku strieľa, je mokro, zima a ste v ustavičnom nebezpečí a dokonca nemôžete ani ležať.

Ak sa to naučíte, ako títo vojaci, aj vy by ste mali zaspať už za 120 sekúnd. 

Hoci, našťastie, v takých extrémnych podmienkach ako vojaci zaspávať nemusíme, vystresovaný mozog pod náporom povinností z aktuálneho dňa aj toho nasledujúceho váš stav mysle ako ohrozenie môže vyhodnotiť. Ak cítite, že v čase, kedy by ste sa už radi uložili na spánok, vám hlava stále naplno „beží", skúste to takto:

Pokračovanie na ďalšej strane....

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor