MENU
zdravy-zivot

Neuveriteľný zázrak: Matka oživila svoje mŕtve dieťa

Kate vzala syna do náručia, položila na svoje telo a hovorila naňho.
Zdroj: YouTube

Súvisiace témy

Zdravý život

Neuveriteľný zázrak: Matka oživila svoje mŕtve dieťa

Keď sa pred piatimi rokmi narodil austrálskym manželom v Queenslande dvojčatá, miesto šťastia prežili krušné chvíle. Chlapček, ktorého sa rozhodli pomenovať Jamie, po narodení nedýchal.

Lekári vtedy povedali rodičom smutnú správu, že ich synovi sa nedá pomôcť. „Keď nám lekár povedal tú zdrvujúcu správu, chcela som svojho syna aspoň na chvíľu objať, zahriať jeho bezvládne a chladné telíčko a rozlúčiť sa s ním,“ cituje denník dailymail.co.uk matka dvojčiat.

Kate vzala syna do náručia, položila na svoje telo a hovorila naňho. Po niekoľkých málo sekundách zažila niečo, čo sa označuje za zázrak. Dych chlapca s začal zrýchľovať a po chvíli dokonca otvoril oči. Lekársky tím pribehol na pomoc a začal chlapca monitorovať.

Druhá šanca

„Viem, že to znie hlúpo, ale videla som, ako Jamie lapal po dychu. Verila som tomu, že i napriek tvrdeniu lekárov existuje akási šanca,“ približuje svoje pocity Kate. „Keby sme vtedy poslúchli lekára, Jamie by už bol možno mŕtvy,“ spomína šťastná matka.

Dvojčatá sa narodili predčasne 27. marca 2010, v dobe pôrodu mali 26 týždňov. Jamie prišiel na svet o dve minúty skôr než jeho sestra. Kontakt novorodenca s matkiným telom odporúča i množstvo odborníkov: „Mnoho prípadov ukazuje, že telesný kontakt matky s novorodencom môže pomôcť regulovať tlkot detského srdca a zmenšiť stres z pôrodu a to predovšetkým u predčasne narodených detí,“ uviedla pre The Daily Mail, riaditeľka britskej nadácie pre predčasne narodených detí Caroline Davey

Bol som mŕtvy

Dnes je päťročný Jamie rovnako ako jeho sestrička Kate úplne zdravý a rodičia mu len prednedávnom porozprávali príbeh o jeho narodení.
„Jamie teraz s obľubou každému rozpráva, že bol mŕtvy, ale teraz už je nažive," dodáva jeho mama.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor