MENU
zdravy-zivot

Nepoužívate mejkap pod rúško? Aj tak si treba pleť 2x denne odlíčiť!

Odlíčenie dvaktát denne má svoj zmysel a pleť sa vám odvďačí mladistvým vzhľadom.
Zdravý život

Nepoužívate mejkap pod rúško? Aj tak si treba pleť 2x denne odlíčiť!

Či už sa líčite alebo nie, pleť každej z nás potrebuje 2-krát denne dôkladné čistenie a následnú starostlivosť. Myslíte, že je to zbytočné? Ani náhodou!

Na pleti lipne počas celého dňa znečistený vzduch a prach, ktorý v kombinácii s kožným mazom zanáša póry. Odlíčeniepreto nie je dôležité len v tých dňoch, keď ste použili mejkap, ale naozaj denno-denne. Ako vaša pleť vyzerá, je odrazom toho, ako sa o ňu staráte.  Pleť odráža váš životný štýl a všetko čo jej dávate sa vám vráti.  A základom je dočista odlíčená pleť.

Dvojfázové odlíčenie je naj

Odličujete sa každý večer? Výborne! No pleť by ste si mali odličovať nielen večer, ale aj každé ráno! Cez noc sa na nej nahromadia nečistoty zo vzduchu, vankúša a starých kožných buniek.

Najlepšie je, ak je odlíčovanie dvojfázové - pri prvom čistení siahnite po prostriedku na olejovej báze, v tom druhom siahnite po géle, ktorý pleť osvieži a zbaví ju posledných zvyškov nečistôt. No môžete použiť aj jemnú čistiacu alebo dvojzložkovú pleťovú vodu. Postarajte sa aj o oblasť okolo očí, no len veľmi jemne. Keďže pleť tu nie je prirodzene premasťovaná, skôr stráca pružnosť. 

Jeden krém na deň aj noc nie je dobrá voľba

Po odlíčení nasleduje ďalšie ošetrenie. Večer sa oplatí použiť ešte pred krémom sérum, vďaka ktorému pleť dostane vysoko koncentrovanú dávku aktívnych látok. Existujú kombinované krémy, ktoré je možné nanášať ráno aj večer. Tým sa radšej vyhnite. To, že sa krémy delia na denné a nočné má svoj dôvod. Tie denné majú ľahkú textúru, čím sú aj vhodným podkladom pod make-up, zaisťujú pleti celodennú výživu, hydratujú a vďaka SPF faktoru ju aj chránia pred UV žiarením. Nočné krémy sú hutnejšie a neobsahujú SPF faktor ani rozjasňujúce látky, zato sú bohatšie na koncentráciu aktívnych látok, ktoré pleti dodajú extra výživu, zatiaľ čo spíte.

Niekedy pri nanášaní váhate, ktorý z produktov kedy použiť? Po vyčistení pleti je správne nanášanie produktov podľa konzistencie – od najredších po najhutnejšie. S týmto ťahákom sa nikdy nemôžete pomýliť. Ale vždy myslite na to, že prvým krokom k úspechu je vždy dôkladne vyčistená pleť

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor