MENU
zdravy-zivot

6 trikov, ako sa počas dňa viac hýbať: Jednoduchšie chudnutie neexistuje!

Woman,Walking,On,Trail,Outdoor,Jogging,Exercise
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

6 trikov, ako sa počas dňa viac hýbať: Jednoduchšie chudnutie neexistuje!

K veľkej zmene stačia často malé kroky. Osvojte si pár jednoduchých spôsobov, ako do svojho denného harmonogramu zaradiť viac pohybu.

1. Choďte po schodoch

Viem, asi ste o tom počuli už milionkrát. Stále je to však jeden z najlepších tipov, ako sa počas dňa hýbať. Vymeňte výťah za schody, vaše srdce sa vám za to poďakuje. Táto fyzická aktivita pomôže zvýšiť srdcový tep a zlepšiť silu dolných končatín.

Ak máte pár minút navyše, môžete si počas chôdze po schodoch urobiť aj malé cvičenie a pár zdvihov päty z okraja schodu pre posielnenie lýtka. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor