MENU
zdravy-zivot

Obyčajné potraviny, ktoré potlačia chuť do jedla a budete ľahšie chudnúť

Chudnúť môžete aj bez zbytočného hladovania.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Obyčajné potraviny, ktoré potlačia chuť do jedla a budete ľahšie chudnúť

Bráni vám v zhadzovaní kíl ustavičná chuť na niečo dobré? Obyčajné potraviny vám pomôžu tento problém prekonať.

Niekedy si skutočne stačí dať vhodné potraviny a chudnutie vám pôjde ľahšie, ako si myslíte. Nejde o žiaden zázrak, niekedy vás jedlo správne zasýti a vy už nemusíte vymýšľať, čo by ste si dali pod zub. Zoznam najlepších potravín, ktoré sa oplatí mať po ruke, priniesol nemecký portál www.lifeline.de. Niektoré zaženú chute na maškrtenie, iné povzbudia trávenie alebo vás dlhodobo zasýtia.

Citrusové ovocie

Výborným prírodným tlmičom chute do jedla je grep. Jeho výhodou je i osviežujúca chuť. Oplatí sa siahnuť aj po citrónoch alebo limetkách. Nimi si môžete dochutiť akýkoľvek nápoj. Pohár vody z citrónovou šťavou si dajte pred jedlom. Výborné sú aj pomaranče, ktoré zase obsahujú vlákninu, pektín. Vďaka nej budete mať dlhšie pocit sýtosti. Jedzte však plody a nie len pomarančovú šťavu.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor