MENU
zdravy-zivot

Nechce sa vám cvičiť? Tieto 4 triky vám pomôžu začať

Pri pestrom tréningu vydržíte dlhšie.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Nechce sa vám cvičiť? Tieto 4 triky vám pomôžu začať

Vyhýbate sa cvičeniu? Môže sa to zdať náročné a unavujúce, ale nemusí to tak byť. Stačí urobiť prvý krok s týmito trikmi a prekonáte všetky prekážky.

Každodenný život sa točí okolo neustálych povinností a záväzkov a snaha nájsť si dostatok času a motiváciu na cvičenie je často obrovskou výzvou. Nenechajte sa odradiť iba tým, že nemáte čas. Nasledujúce triky vám môžu pomôcť začleniť cvičenie do vášho života.

Robte to, čo vás baví

Robte to, čo vás baví.Robte to, čo vás baví.
Robte to, čo vás baví.
Zdroj: Shutterstock

Ak chcete udržať cvičenie ako pravidelnú súčasť vášho života, je kľúčové nájsť také cvičenie, ktoré vás bude baviť. Mnohí začnú s cvičením, ktoré im neprináša žiadnu radosť, čo môže rýchlo viesť k strate motivácie. Ak však nájdete aktivitu, ktorá vás nadchne, budete mať oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že sa k nej opäť vrátite.

Cvičte vo dvojici

Cvičte vo dvojici.Cvičte vo dvojici.
Cvičte vo dvojici.
Zdroj: Shutterstock

Nájsť si partnera na cvičenie je veľmi prospešným trikom, ktorý vám môže výrazne pomôcť udržať si pravidelný cvičebný režim. Môže to byť kamarát, kolega alebo akýkoľvek iný človek, ktorý má rovnaký záujem o zlepšenie fyzickej kondície a zdravia.

Keď sa dohodnete na spoločných tréningoch, vytvárate si záväzok k cvičeniu, a dokážete sa navzájom podporiť pri dosahovaní vašich cieľov. Poskytne vám cennú podporu a povzbudenie, čo je obzvlášť dôležité v chvíľach, keď sa cítite menej motivovaní či unavení.

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor