MENU
zdravy-zivot

Už nečakajte! 6 SUPER cvikov a brucho budete mať ako dosku

Pevné brucho získate len vďaka pravidelnému posilňovaniu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Už nečakajte! 6 SUPER cvikov a brucho budete mať ako dosku

Prekonajte sa a začnite pravidelne posilňovať. Pevné brušné svaly vyniknú v lete v bikinách, ale nie sú dôležité len z estetického hľadiska.

Brušné svalstvo potrebuje pravidelný tréning. Ak je spevnené, vynikne nielen v plavkách. Slabé brušné svalstvo môže pokojne vyústiť do chronickej bolesti v oblasti krížov. Pri pravidelnom posilňovaní zároveň znížite riziko vzniku ťažkostí, ktoré sú spojené so zlým držaním tela. Čas na tréning by si mala nájsť každá veková kategória.

1. Oprite sa o dlane vystretých rúk, ktoré držte pod úrovňou pliec, a špičky. Spevnite stred tela, vystrite chrbát. Potom ťahajte vpred striedavo pokrčené ľavé a pravé koleno. Opakujte 10-krát

Plank je ideálny na posilňovanie brušných svalov.Plank je ideálny na posilňovanie brušných svalov.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor