MENU
zdravy-zivot

Už nečakajte! 6 SUPER cvikov a brucho budete mať ako dosku

Pevné brucho získate len vďaka pravidelnému posilňovaniu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Už nečakajte! 6 SUPER cvikov a brucho budete mať ako dosku

Prekonajte sa a začnite pravidelne posilňovať. Pevné brušné svaly vyniknú v lete v bikinách, ale nie sú dôležité len z estetického hľadiska.

Brušné svalstvo potrebuje pravidelný tréning. Ak je spevnené, vynikne nielen v plavkách. Slabé brušné svalstvo môže pokojne vyústiť do chronickej bolesti v oblasti krížov. Pri pravidelnom posilňovaní zároveň znížite riziko vzniku ťažkostí, ktoré sú spojené so zlým držaním tela. Čas na tréning by si mala nájsť každá veková kategória.

1. Oprite sa o dlane vystretých rúk, ktoré držte pod úrovňou pliec, a špičky. Spevnite stred tela, vystrite chrbát. Potom ťahajte vpred striedavo pokrčené ľavé a pravé koleno. Opakujte 10-krát

Plank je ideálny na posilňovanie brušných svalov.Plank je ideálny na posilňovanie brušných svalov.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor