MENU
zdravy-zivot

Nátierky, ktoré budú deti zbožňovať. Zjedia aj to, čo by inokedy ofrflali

Bryndzová nátierka.
Zdroj: Archív M.K.
Zdravý život

Nátierky, ktoré budú deti zbožňovať. Zjedia aj to, čo by inokedy ofrflali

Nátierky sú vďačné jedlo pre každého od útleho detstva, sú chutné a dá sa do nich schovať doslova kus zdravia. Niektoré vytvárajú doslova nebíčko na jazýčku. Recepty zostavili v redakcii Dobré jedlo.

Ria je Vinárova žena doma a tiež na svojom vydarenom blogu, kde nájdete nielen dobré recepty, ale aj videá a rady, ako jedlo snúbiť s vínom. Túto jej cviklovú nátierku bez laktózy robíme našim deťom často - je vynikajúca!

Cviklová bezlaktózová nátierka

Cviklová nátierka je bezlaktózová a plná vitamínov.Cviklová nátierka je bezlaktózová a plná vitamínov.
Cviklová nátierka je bezlaktózová a plná vitamínov.
Zdroj: Dobré jedlo/MATEJ KALINA

ZA MISKU PRÍPRAVA 10 MINÚT

Potrebujete:

  • 2 uvarené cvikly
  • 1 strúčik cesnaku
  • citrónová šťava
  • semiačka chia
  • soľ, korenie
  • olivový olej

POSTUP:

  1. Na cviklovú nátierku najemno nastrúhajte uvarenú cviklu a vyžmýkajte prebytočnú šťavu. Pridajte pretlačený strúčik cesnaku, pokvapkajte citrónom a primiešajte semiačka chia.
  2. Podľa chuti osoľte, okoreňte a pokvapkajte olejom. Môžete podávať!

Článok s receptami pokračuje na ďalšej strane >>>

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor