MENU
zdravy-zivot

Nápojmi proti večernému maškrteniu! Týchto 6 vám spáli brušný tuk rýchlejšie

Niektoré nápoje treba vypiť večer pred spaním, aby mohli naštartovať rýchly proces metabolizmu a trávenia.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Nápojmi proti večernému maškrteniu! Týchto 6 vám spáli brušný tuk rýchlejšie

Viete, čo si dať večer, aby ste nepribrali? Ba čo viac, aby vám to pomohlo zbaviť sa nadbytočného tuku? Tu je šesť takmer zázračných nápojov!

Ak patríte k tým, čo sa snažia do leta zhodiť nejaké to kilečko, bez vyváženej stravy a cvičenia to nepôjde, ale pomôcť môžu aj správne nápoje v správny čas. Niektoré treba skutočne vypiť večer pred spaním, aby mohli naštartovať rýchly proces metabolizmu a trávenia.

Podporený tráviaci systém je prvým krokom na ceste chudnutia. Ak sa cítite neustále nafúknutí, potom vám konzumácia týchto nápojov pomôže dostať sa do pohody.

Škoricový čaj

Škoricový čaj môže poriadne naštartovať váš metabolizmus.Škoricový čaj môže poriadne naštartovať váš metabolizmus.
Škoricový čaj môže poriadne naštartovať váš metabolizmus.
Zdroj: Shutterstock

Konzumácia škorice vo forme čaju pred spaním môže poriadne naštartovať váš metabolizmus. Je nabitá antioxidačnými a antibiotickými vlastnosťami. Funguje ako detoxikačný nápoj, priaznivo pôsobí na trávenie a pomáha pri zápche. Kombinovať sa môže aj s medom.

Príprava: Čajovú lyžičku škoricového prášku zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 20-30 minút. Čaj popíjajte aspoň pol hodinu pred spaním.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor