MENU
zdravy-zivot

Namiesto soli: TOP 10 byliniek, ktoré by nemali chýbať vo vašej kuchyni

Bazalku by ste mali pridávať až do hotových pokrmov.
Zdravý život

Namiesto soli: TOP 10 byliniek, ktoré by nemali chýbať vo vašej kuchyni

Dochucujete jedlá pri ich príprave bylinkami? Je to nielen zdravšie, ale aj chutnejšie a lákavejšie na pohľad.

Máte pri varení pocit, že vašim jedlám stále niečo chýba? Nepridávajte do nich viac soli, namiesto toho vyskúšajte čerstvé bylinky. Tie majú okrem fantastickej vône aj pozitívne účinky na naše zdravie.

Urobte si bylinkovú záhradku na okne. Ktoré sa oplatí pestovať?

Petržlenová vňať

Petržlenová vňať

Je jemne horkou bylinkou, ktorá umocňuje chuť nejedného jedla. Mnohí považujú petržlenovú vňať iba za skvelú zelenú ozdobu taniera, no v skutočnosti má priaznivý vplyv na zdravie nášho organizmu. Obsahuje vitamíny skupiny B a taktiež v nej nájdeme poriadne dávky vitamínov C, K aj E. Je účinným pomocníkom v boji proti rozličným infekciám a zápalom.Petržlenová vňať

Je jemne horkou bylinkou, ktorá umocňuje chuť nejedného jedla. Mnohí považujú petržlenovú vňať iba za skvelú zelenú ozdobu taniera, no v skutočnosti má priaznivý vplyv na zdravie nášho organizmu. Obsahuje vitamíny skupiny B a taktiež v nej nájdeme poriadne dávky vitamínov C, K aj E. Je účinným pomocníkom v boji proti rozličným infekciám a zápalom.
Petržlenová vňať Je jemne horkou bylinkou, ktorá umocňuje chuť nejedného jedla. Mnohí považujú petržlenovú vňať iba za skvelú zelenú ozdobu taniera, no v skutočnosti má priaznivý vplyv na zdravie nášho organizmu. Obsahuje vitamíny skupiny B a taktiež v nej nájdeme poriadne dávky vitamínov C, K aj E. Je účinným pomocníkom v boji proti rozličným infekciám a zápalom.
Zdroj: Shutterstock


Zdroj: Shutterstock

Je jemne horkou bylinkou, ktorá umocňuje chuť nejedného jedla. Mnohí považujú petržlenovú vňať iba za skvelú zelenú ozdobu taniera, no v skutočnosti má priaznivý vplyv na zdravie nášho organizmu. Obsahuje vitamíny skupiny B a taktiež v nej nájdeme poriadne dávky vitamínov C, K aj E. Je účinným pomocníkom v boji proti rozličným infekciám a zápalom.

Ďalšie bylinky ►►►

Pokračovať Ďalej (1/10)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor