MENU
zdravy-zivot

Najzdravšie „zlaté“ vločky plné vitamínov a bielkovín. TOTO všetko v tele vylepšia

Vločky plné vitamínov, minerálov a bielkovín.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Najzdravšie „zlaté“ vločky plné vitamínov a bielkovín. TOTO všetko v tele vylepšia

Do tejto jedinečnej potraviny sú zbláznení vegáni, ale jesť by ste ju mali všetci. A to hlavne pre jej významné nutričné zloženie a pozitívne účinky na zdravie. Chuťou je nezameniteľná.

V posledných rokoch vzrastá záujem o rastlinnú stravu a čoraz viac ľudí hľadá alternatívne potraviny k mliečnym a živočíšnym výrobkom. Neaktívne lahôdkové droždie (nutričné kvasnice) môže splniť tieto požiadavky, pretože obsahuje všetky dôležité minerály a vitamíny. Droždie sa vyrába z kvasníc podobných tým, ktoré sa používajú aj na pečenie chleba, ale sú deaktivované.

Komplexná bielkovina

Lahôdkové sušené droždie je chuťou nezameniteľné.Lahôdkové sušené droždie je chuťou nezameniteľné.
Lahôdkové sušené droždie je chuťou nezameniteľné.
Zdroj: Shutterstock

Dve polievkové lyžice droždia obsahujú 50 kilokalórií, 8 gramov bielkovín, 1 gram tuku, 5 gramov sacharidov, 4 gramy vlákniny a 0 gramov cukru. Je v ňom všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, čo z neho robí kompletný proteín, aký sa nachádza v živočíšnych produktoch.

Pomáha obnovovať tkanivá a bráni strate svalovej hmoty, a preto je nenahraditeľnou súčasťou jedálnička vegánov a vegetariánov. Potešia sa aj ľudia, ktorí netolerujú lepok alebo laktózu, pretože droždie je prirodzene bezlepkové, bezlaktózové, bez cukru a neobsahuje žiadne konzervanty ani príchute.

Ďalšie zdravotné výhody lahôdkového droždia ►►►

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac

Dospievajúca dcéra pri zvýšenom strese zvracia. Lieky nestačia!

Tetánia je časté neurologické ochorenie. Definuje sa ako prejav zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti a má pestré a variabilné príznaky. Nie je životu nebezpečná, no často spôsobuje veľmi nepríjemné situácie. Zvracanie nie je typickým prejavom tohto ochorenia, ale v prípade vašej dcéry sa dá uvažovať o ich súvislosti. Ďalšie diagnózy, ktoré uvádzate, teda talasémia a Gilbertov syndróm, priamo s tetániou nesúvisia. Treba ich však zohľadňovať v kontexte celkového klinického stavu.

Tetániu najčastejšie spôsobuje nízka hladina vápnika, horčíka alebo draslíka v organizme. V období dospievania je jej častou príčinou, aj keď nie jedinou, stres. A práve stres v kombinácii s acidózou organizmu sa môže prejavovať zvracaním v škole. Symptomatická liečba liekom na zníženie množstva kyseliny, ktorú produkuje žalúdok, teda na úpravu acidózy, však za daných okolností nepostačuje. Bolo by vhodné poradiť sa o ďalšej liečbe s gastroenterológom a zároveň aktualizovať neurologické vyšetrenie, prípadne osloviť psychológa. Dôležitá je aj správna životospráva spojená s dostatkom oddychu, spánku a pohybu a eliminácia stresu.

 

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor