MENU
zdravy-zivot

TOP čaje pre zdravie: Aký nakopne imunitu a zbaví vás splínu?

Drink,Tea,Relax,Cosy,Photo,With,Blurred,Background.,Female,Hands
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

TOP čaje pre zdravie: Aký nakopne imunitu a zbaví vás splínu?

Dodá energiu, zahreje, poteší chuťové pohárik, ale ochráni vás aj pred mnohými zdravotnými problémami. Reč je o čaji. Aký máte najradšej?

Horúci nápoj príjemne zahreje a pomôže bojovať proti vírusom a jesennej depresii. Okrem toho poteší vaše trávenie, ďasná a pomôže so sústredením. Prečo by ste mali piť čaj pravidelne?

Čierny čaj

Black,Tea,In,A,Cup,And,Dried,Leaves,On,WoodenBlack,Tea,In,A,Cup,And,Dried,Leaves,On,Wooden
Zdroj: Shutterstock

Je charakteristický horkastou chuťou aj povzbudzujúcim účinkom. Pomôže zahnať únavu a zlepšť koncentráciu. Čierný čaj obsahuje taníny, ktoré pomáhajú zvýšiť imunitnú odpoveď organizmu a majú terapeutický účinok na tráviaci trakt. Triesloviny bojujú proti vírusom, preto chránia pred chrípkou a inými virózami, vrátane tých žalúdočných.

Točí sa vám hlava, keď urobíte rýchlejší pohyb alebo sa náhle zdvihnete z predklonu? Potom by ste mali černý čaj piť pravidelne. Pomôže vám upraviť hypertenziu, teda znížiť tlak.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor