MENU
zdravy-zivot

Najsilnejšie antivirotiká z prírody! Zaručení pomocníci proti vírusom

Pri prechladnutí či chrípke siahnite po prírodných antibiotikách.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Najsilnejšie antivirotiká z prírody! Zaručení pomocníci proti vírusom

Ak patríte k ľuďom, ktorí sú náchylní na prechladnutie, tieto potraviny by určite nemali chýbať vo vašej kuchyni.

Už naše staré mamy vedeli, že príroda nám ponúka účinné liečivá. Viete, ktoré prírodné antivirotiká pomôžu pri boji s nepríjemnými ochoreniami? 

Cibuľa

Nechýba v kuchyni snáď žiadnej gazdinky. Cibuľa obsahuje alicín a je bohatá na kyselinu listovú, vitamíny B, C, E, minerály ako železo, zinok, fosfor, draslík a vápnik. Okrem toho má výborné antivirotické a antibakteriálne účinky, vďaka čomu ju môžeme zaradiť na prvé priečky rebríčka prírodných antivirotík. Zlepšuje činnosť srdca, ciev a podporuje trávenie. Cibuľu je najlepšie konzumovať v surovom stave. Ak sa chcete zbaviť nepríjemného cibuľového zápachu, stačí ak v ústach rozžujete petržlenovú vňať.

Cibuľa je pri víroze prvá voľba.Cibuľa je pri víroze prvá voľba.
Cibuľa je pri víroze prvá voľba.
Zdroj: Shutterstock

Med s cibuľou

Medovo-cibuľový sirup je pomocníkom pri prechladnutí, ktorý poznali už naše staré mamy. Recept je veľmi jednoduchý, z cibule vytlačte šťavu a primiešajte k nej teplý med. Denne užívajte aspoň 3 lyžičky.

Medovo-cibuľový sirup je liekom našich starých mám.Medovo-cibuľový sirup je liekom našich starých mám.
Medovo-cibuľový sirup je liekom našich starých mám.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor