MENU
zdravy-zivot

Najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl: Robte TOTO a máte postavu ako v 20-tke

Poznáte najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl?

Súvisiace témy

Zdravý život

Najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl: Robte TOTO a máte postavu ako v 20-tke

Beh pohybu to jednoducho nepôjde. Vyskúšajte trik, vďaka ktorému budete mať postavu, ako za starých čias.

Vyskúšajte beh! Ide o tie lacnejšie a zdravšie formy športového vyžitia. Okrem toho je aj jednou z najúčinnejších ciest, ako spáliť kalórie a schudnúť. Beh vám pomôže dopracovať sa k postave, na ktorú budete pyšné!

Ako začať? Potrebujete 3 veci

Rozmanitý terén: Myslite na to, že čím tvrdší povrch, tým viac nárazov musia kĺby absorbovať. Najzdravšie je behanie po neasfaltovaných povrchoch.

Beh vám pomôže schudnúť.Beh vám pomôže schudnúť.
Beh vám pomôže schudnúť.
Zdroj: Shutterstock

Bežeckú obuv: S výberom vhodnej vám poradia určite v predajni. Nezabudnite povedať, kde a ako intenzívne sa chystáte behať. Siahnite radšej po trocha väčších teniskách!

Fuknčné oblečenie: Pomôže odviesť pot z tela a umožní jeho rýchle vyparovanie. Čo je dôležité, musí dokonale priliehať, inak nebude plniť svoju funkciu. Aby si svoje vlastnosti zachovalo čo najdlhšie, perte ho šetrne a prostriedkami na to určenými. 

Čo vám ešte pomôže? Čítajte na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor