MENU
zdravy-zivot

Najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl: Robte TOTO a máte postavu ako v 20-tke

Poznáte najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Najlacnejší spôsob, ako sa zbaviť kíl: Robte TOTO a máte postavu ako v 20-tke

Beh pohybu to jednoducho nepôjde. Vyskúšajte trik, vďaka ktorému budete mať postavu, ako za starých čias.

Vyskúšajte beh! Ide o tie lacnejšie a zdravšie formy športového vyžitia. Okrem toho je aj jednou z najúčinnejších ciest, ako spáliť kalórie a schudnúť. Beh vám pomôže dopracovať sa k postave, na ktorú budete pyšné!

Ako začať? Potrebujete 3 veci

Rozmanitý terén: Myslite na to, že čím tvrdší povrch, tým viac nárazov musia kĺby absorbovať. Najzdravšie je behanie po neasfaltovaných povrchoch.

Beh vám pomôže schudnúť.Beh vám pomôže schudnúť.
Beh vám pomôže schudnúť.
Zdroj: Shutterstock

Bežeckú obuv: S výberom vhodnej vám poradia určite v predajni. Nezabudnite povedať, kde a ako intenzívne sa chystáte behať. Siahnite radšej po trocha väčších teniskách!

Fuknčné oblečenie: Pomôže odviesť pot z tela a umožní jeho rýchle vyparovanie. Čo je dôležité, musí dokonale priliehať, inak nebude plniť svoju funkciu. Aby si svoje vlastnosti zachovalo čo najdlhšie, perte ho šetrne a prostriedkami na to určenými. 

Čo vám ešte pomôže? Čítajte na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor