MENU
zdravy-zivot

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Woman,Suffering,From,Stomach,Pain,,Sitting,On,Bed.,Abdominal,Bloating,
Zdravý život

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Trpíte nepríjemným nafukovaním? Bojíte sa spoločenského trapasu? Skúste rýchly trik proti tráviacim ťažkostiam.

Každý z nás z času na čas zažije nafukovanie a ďalšie nepríjemné tráviace príznaky. Niektorí však majú žalúdok a tráviace orgány o čosi citlivejšie a nadúvanie ich trápi denne bez ohľadu na stravu. Ak je to váš prípad a lieky z lekárne vám nie vždy zaberú, portál healthline.com odporúča akupresúru, spôsob tradičnej čínskej medicíny, ktorá môže pri plynatosti, bolestiach žalúdka či zápche pomôcť. Vychádza z presvedčenia, že stláčanie istých bodov na tele pomôže „kontrolovať tok energie v tele a pozitívne ovplyňuje celkový metabolizmus," uvádza healthline.com. Či veríte alebo nie, za drobný test nič nedáte. Vyskúšate?

Zusanli (ST36)

Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Zdroj: Shutterstock

Podľa tohto prístupu od tráviacich problémov môže pomôcť aj tlak na ďalšie štyri body. Kde sa nachádzajú?

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor