MENU
zdravy-zivot

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Woman,Suffering,From,Stomach,Pain,,Sitting,On,Bed.,Abdominal,Bloating,
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Trpíte nepríjemným nafukovaním? Bojíte sa spoločenského trapasu? Skúste rýchly trik proti tráviacim ťažkostiam.

Každý z nás z času na čas zažije nafukovanie a ďalšie nepríjemné tráviace príznaky. Niektorí však majú žalúdok a tráviace orgány o čosi citlivejšie a nadúvanie ich trápi denne bez ohľadu na stravu. Ak je to váš prípad a lieky z lekárne vám nie vždy zaberú, portál healthline.com odporúča akupresúru, spôsob tradičnej čínskej medicíny, ktorá môže pri plynatosti, bolestiach žalúdka či zápche pomôcť. Vychádza z presvedčenia, že stláčanie istých bodov na tele pomôže „kontrolovať tok energie v tele a pozitívne ovplyňuje celkový metabolizmus," uvádza healthline.com. Či veríte alebo nie, za drobný test nič nedáte. Vyskúšate?

Zusanli (ST36)

Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Zdroj: Shutterstock

Podľa tohto prístupu od tráviacich problémov môže pomôcť aj tlak na ďalšie štyri body. Kde sa nachádzajú?

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor