MENU
zdravy-zivot

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Woman,Suffering,From,Stomach,Pain,,Sitting,On,Bed.,Abdominal,Bloating,
Zdravý život

Nafukuje vás po jedle? Stlačte toto miesto, okamžitá úľava!

Trpíte nepríjemným nafukovaním? Bojíte sa spoločenského trapasu? Skúste rýchly trik proti tráviacim ťažkostiam.

Každý z nás z času na čas zažije nafukovanie a ďalšie nepríjemné tráviace príznaky. Niektorí však majú žalúdok a tráviace orgány o čosi citlivejšie a nadúvanie ich trápi denne bez ohľadu na stravu. Ak je to váš prípad a lieky z lekárne vám nie vždy zaberú, portál healthline.com odporúča akupresúru, spôsob tradičnej čínskej medicíny, ktorá môže pri plynatosti, bolestiach žalúdka či zápche pomôcť. Vychádza z presvedčenia, že stláčanie istých bodov na tele pomôže „kontrolovať tok energie v tele a pozitívne ovplyňuje celkový metabolizmus," uvádza healthline.com. Či veríte alebo nie, za drobný test nič nedáte. Vyskúšate?

Zusanli (ST36)

Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Nachádza sa približne 7,5 centimetra pod kolenom a asi 2,5 centimetra od vonkajšieho okraja. Masírujte tento bod jemným tlakom asi dve-tri minúty a zopakujte na druhej nohe.
Zdroj: Shutterstock

Podľa tohto prístupu od tráviacich problémov môže pomôcť aj tlak na ďalšie štyri body. Kde sa nachádzajú?

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor