MENU
zdravy-zivot

Nafúknuté brucho? Dajte mu zbohom s týmto fresh DETOXOM!

Ako sa dostať do pôvodnej formy? Pocit nafúknutého brucha môže byť rýchlo minulosťou!
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Nafúknuté brucho? Dajte mu zbohom s týmto fresh DETOXOM!

Zimné obdobie dá často vášmu tráveniu poriadne zabrať. Do formy vás dostane niekoľko jednoduchých rád.

Máte pokazené trávenie a nevhodná skladba jedálnička sa podpísala na vašej postave? Okrem vyššej váhy vás však môže trápiť aj pocit nafúknutého brucha. Ak sa chcete dostať do formy čo najskôr, skúste rýchly fresh detox. Pridajte pohyb, ľahší jedálniček a spolu s niekoľkými ďalšími tipmi sa budete cítiť už po pár dňoch lepšie.

Čítajte aj: Zlá nálada miluje cukor. Jedzte namiesto neho tieto 3 veci! Budete sa cítiť výborne

Prečistia črevá

Hoci sa počas krátkej doby nestihnete zbaviť tuku, ktoré ste po sviatkoch a cez zimu nabrali, zbavíte sa však nafúknutého brucha a zlého pocitu z pokazeného trávenia. Fresh detox odvodní, prečistí črevá a vráti späť do formy.

Ako sa zbaviť nafúknutého brucha? Skúste tieto TIPY ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor