MENU
Zdravý život

Mystické! Ako záhadný havran pomohol herečke zo Sestričiek?

A do Paríža vás čo zavialo?

Tam som to len chodila okukávať, či by som tam vedela žiť. Napríklad keď som letela z Cypru alebo z Londýna do Bratislavy, zvykla som ísť cez Paríž a stráviť tam pár dní. Alebo keď sme s kamarátkou stopovali po Európe, boli sme v Paríži nejaký čas. Hoci viem po francúzsky, konverzácia mi viazla, necítila som sa v tom jazyku slobodne, a to je pre mňa dôležité.  

Kristína Madarová pri rozhovore v Medickej záhrade v Bratislave.Kristína Madarová pri rozhovore v Medickej záhrade v Bratislave.
Kristína Madarová pri rozhovore v Medickej záhrade v Bratislave.
Zdroj: EMIL VAŠKO
Galéria fotografií TU

Máte aj nejakú skúsenosť so zahraničným zdravotníctvom?

V Londýne som bola párkrát u doktora, ale je tam iný systém ako u nás. Máte svojho GP, čiže všeobecného lekára, no vždy, keď prídete do ambulancie, je tam niekto iný. Za celý čas som neprišla na to, ako ten ich systém funguje.

A nášmu systému rozumiete? Mohli by ste byť sestrička nie len pred kamerou?

Nemocničné pachy ma ťažia na duši, vyvolávajú vo mne strach a úzkosť z bolesti. Preto by som sestrička byť nemohla. Ale to je práve čaro hereckého života, že môžeme byť aspoň na chvíľu rôznymi ľuďmi. Ja som v jednej robote nikdy príliš dlho nevydržala. Najdlhšie, asi rok, som v Londýne robila supervízorku v burgrovej reštaurácii v krásnom retro kine. Tam som mala ako bonus kino a obed zadarmo a ešte aj super kolegov. Aj keď som už robila inde, tam som si ponechala aspoň tri hodiny šichty doobeda - aby mi to kino zdarma a obed ostali! To je asi najväčšia vypočítavosť čo som v živote spravila.

SPÄŤ
2/4
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor