MENU
zdravy-zivot

Mystické! Ako záhadný havran pomohol herečke zo Sestričiek?

Kristína Madarová pri rozhovore v Medickej záhrade v Bratislave.
Zdroj: EMIL VAŠKO
Zdravý život

Mystické! Ako záhadný havran pomohol herečke zo Sestričiek?

Kristíne Madarovej, známej hlavne ako sestrička Jana zo seriálu Sestričky, sa často stávajú podivuhodné veci a čudesné náhody. Akú najväčšiu vypočítavosť herečka v živote urobila?

Prečo ste sa vybrali do Anglicka študovať herectvo?

Najprv som tam išla len tak, zmeniť život. Doma som si nevedela nájsť svoju cestu, cítila som, že potrebujem zmeniť prostredie aj seba samú. Viem dobre po anglicky, tak som rozmýšľala nad New Yorkom, ale Londýn bol dostupnejší a lacnejší, preto som zvolila ten.

A tam ste si našli školu herectva?

To prosto prišlo.

Istý čas žila aj na Cypre, osudový jej však bol Londýn.Istý čas žila aj na Cypre, osudový jej však bol Londýn.
Istý čas žila aj na Cypre, osudový jej však bol Londýn.
Zdroj: Instagram K. M.

Ako prišlo? 

Myslím, že mnoho vecí len tak príde, keď ich necháme, ale na to je potrebná silná viera v život. Napríklad raz som išla s kamarátom, tu v Bratislave, sadnúť si do reštaurácie na pizzu. Bola riadne cesnaková a ja som si v duchu som si vravela „kráľovstvo za tic tac“. No a ako sme sa vracali z pizzérie, predo mnou na chodník pristál havran a v zobáku mal úplne novú, ešte zalepenú krabičku cukríkov tic tac, a vypľul ju predo mňa na zem! Tak som mu poďakovala, dala som si cukrík a už som bola spokojná. Správne načasovanie.

Boli ste aj na Cypre. To tiež prišlo len tak?

Po roku štúdia masmediálnej komunikácie som potrebovala pauzu od života, aký som poznala. A vždy som túžila vedieť, aké je to žiť pri mori a brať ho ako normálnu súčasť svojho okolia. Na Cypre som mala veľmi dobrú kamarátku, ktorá mi príchod uľahčila.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor