MENU
Zdravý život

Neuveríte, čo uprednostňujú ľudia pred milovaním. Aj slaninu!

Upratovať radšej ako sexovať?!

Podľa nedávneho prieskumu volí sex ako prostriedok na útek pred stresom len 17% ľudí. Viac ako štvrtina naopak radšej upratuje svoj domov a tretina preferuje cvičenie,“ prezrádza Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.
Čomu ďalšiemu by ľudia dali prednosť pred posteľnými radovánkami?

Vedie mobilný telefón

To, že smartfony podstatne ovplyvňujú život najmä mladých ľudí, je viac ako zrejmé. Verili by ste však, že ak by si mali vybrať medzi týždňom bez svojho telefónu a týždňom bez sexu, tretina oslovených ľudí by podľa prieskumu oželela radšej milostné hrátky.

SPÄŤ
2/6
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor