MENU
zdravy-zivot

Neuveríte, čo uprednostňujú ľudia pred milovaním. Aj slaninu!

Myslíte, že dôjde aj na milovanie?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Neuveríte, čo uprednostňujú ľudia pred milovaním. Aj slaninu!

Neuverili by ste, za čo by sa upísalo na ročný celibát mnoho vysokoškolských študentov! Ľudom jednoducho behajú po rozume oveľa rôznorodejšie veci, ako láska či milovanie.

Aj vy si občas povzdychnete, že ľudia majú plnú hlavu akurát tak sexu? V skutočnosti by sa ho veľká časť populácie pokojne zriekla kvôli iným veciam! Napríklad čokoláde, telefónu alebo slanine. Vysokoškoláci by dokonca pred sexom uprednostnili ľahší školský ruksak. Neuveriteľné?

Podľa nových štúdií ľudia sex nepovažujú ani za účinnú zbraň proti stresu, aj keď odborníci práve milovanie sa odporúčajú na jeho zahnanie, ako aj na posilnenie imunity, sebavedomia či zníženie krvného tlaku.  Opýtaní respondenti však uprednostnili najmä upratovanie a cvičenie. Čomu ďalšiemu by ľudia dali prednosť pred milovaním? Sú aj vaše priority podobné ako ukázali prieskumy?

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor