MENU
zdravy-zivot

Prieskum: Atraktivita žien podľa farby vlasov. Ktorú preferuje väčšina mužov?

Zatiaľ platí to isté, blondínky sú u mužov
Zdravý život

Prieskum: Atraktivita žien podľa farby vlasov. Ktorú preferuje väčšina mužov?

Ktorá farba vlasov je pre mužov najatraktívnejšia? Sú to ryšavky, blondínky či čiernovlásky? Pre koľko percent mužov sú príťažlivé šediny?

Nedávny prieskum jednej z internetových zoznamiek sa vzorky 800 mužov pýtal na ich preferencie žien podľa farby vlasov. Zisťoval tiež, či farba vlasov odráža sexuálny apetít ženy v posteli.

Výsledky príliš neprekvapili

To, že farba vlasov hrá značnú úlohu v posudzovaní atraktivity žien, nie je žiadnou novinkou. Už celé roky sú za najviac žiaduce a sexi posudzované blondínky. "Svetlé vlasy sú tradične asociované s mladosťou a krásou a blond ženy sú považované za ženskejšie. Často totiž podľa vedcov mávajú vyššiu ako priemernú hladinu estrogénu, takže majú jemnejšie, atraktívnejšie rysy," tvrdí Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Titul najatraktívnejších žien pripadol blondínkam aj podľa výsledkov nedávneho prieskumu istej internetovej zoznamky.  Zhruba polovica (51%) z 800 mužských respondentov hodnotí ako najatraktívnejšia práve blondínky. Za nimi sa s veľkým odskokom zaradili ryšavky s 18%, tretie miesto obsadili ženy s prirodzene čiernymi vlasmi (15%). Štvrté miesto potom patrí brunetkám (14%) a piate ženám so šedivými vlasmi (2%).

V posteli sú najlepšie brunetky

Aj napriek tomu, že blondínky v otázke atraktivity drvivo zvíťazili, nie sú podľa respondentov daného prieskumu najlepšími milostnými partnerkami. Toto prvenstvo s prehľadom získali brunetky. To, že práve ony sú v posteli lepšie ako ženy s inou farbou vlasov, tvrdí 41% mužov. Hnedovlásky sú podľa nich v sexe predovšetkým dobrodružnejšie a otvorené novým skúsenostiam. Blondínkam v tomto smere patrí druhé miesto s 26% hlasov. Muži u nich oceňujú nadšenie "pre vec" a ochotu potešiť. Čiernovlásky, ktoré sú podľa mužov v posteli dominantné a trochu výstredné, označilo ako najlepší milenky 18% respondentov, ryšavky potom 12%, s tým, že sú vášnivé a zmyselné. Posledné miesto opäť patrí ženám sa sivými vlasmi (3%), ktoré navyše muži popisujú ako skúsené, ale náročné.

O nevere nepresvedčivo

Brunetkám patrí podľa prieskumu aj ďalšie prvenstvo, a to v nevere. Tretina žien, ktoré si na zoznamke pre zadané hľadajú milenca, sú práve hnedovlásky. Naopak najvernejšie sú podľa výsledkov ryšavky, na ktoré pripadá len 5% podiel používateliek daného webu. Na druhej strane, ak zvážime množstvo brunetiek a červenovlasých žien v populácii, je celkom logické, že aj na spomínanom webe hľadá milenca podstatne viac hnedovlások ako ryšaviek...

Anketa
Akú farbu vlasov považujete za najatraktívnejšiu vy?

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako odučiť trojročného syna od spoločného spania v posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Presný vek sa nedá určiť. Treba nájsť správny moment, keď bude synček schopný osamostatnenia. Rozprávajte sa s ním o zmenách, ktoré očakávate. Dohodnite sa, od ktorého dňa bude spať samo v posteli. Pred odchodom do postele sa uistite, že dieťa má vytvorené všetky podmienky pre dobrý spánok. Teplý kúpeľ, dobrá knižka a objatie môžu dieťaťu pomôcť rýchlo a ľahko zaspať. Dávajte mu drobné odmeny, napríklad body za to, ak zostane vo vlastnej posteli. Problém môže nastať s príchodom mladšieho súrodenca, ktorý bude spať vo vašej posteli. Starší môže ľahko žiarliť a budete to mať ešte ťažšie. Pomôcť môže viac spoločne stráveného času počas dňa.

čítať viac

Ako často si mám umývať zuby? Môže žuvačka nahradiť čistenie?

Ideálne aspoň dvakrát denne, teda ráno a večer, pričom treba myslieť na to, že to večerné čistenie je kľúčové. Čo sa týka času, správna doba je tá, počas ktorej si dokážete zuby dôkladne vyčistiť. Niekomu stačia 3 minúty, no niektorí ľudia potrebujú 30 minút. Kontrolórom, by mal byť váš jazyk. Po vyčistení zubov si ním prejdite po všetkých plôškach zubov. Ak budú dokonale hladké, je všetko v poriadku. Žuvačka je výborné riešenie, ale hneď po jedle. Neslúži ako náhrada zubnej kefky, pretože zuby nevyčistí, no zneutralizuje pH v ústach, čo je veľmi dôležité.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor