MENU
zdravy-zivot

Muira Puama a Catuaba: Afrodiziaká, ktoré preberú aj dávno padlého bojovníka

Guarana sa používa aj ako mierne afrodiziakum v celej Južnej Amerike.
Zdroj: Profimedia.sk
Zdravý život

Muira Puama a Catuaba: Afrodiziaká, ktoré preberú aj dávno padlého bojovníka

Afrodiziaká poznali už primitívne kmene Indiánov, ktorí mali k sexualite nekomplikovaný a veľmi prirodzený vzťah. Povzbudzujúce rastliny im pomáhali zachovať si sexuálnu vitalitu až do vysokého veku

MUIRA PUAMA – drevo potencie

Legendárnym afrodiziakom pochádzajúcim z Južnej Ameriky je Muira Puama (Liriosma ovata). Krovitý strom s jemne ružovou kôrou dorastá do výšky 5 metrov. Jeho mimoriadne tvrdé drevo si v mnohých svetových jazykoch vyslúžilo pomenovanie „drevo potencie“.

Použitie a účinky:

Muira Puama je vhodným afrodiziakom pre obe pohlavia. Podporuje potenciu, odstráňuje erotické zábrany, zvyšuje pocit rozkoše, pomáha liečiť neplodnosť a problémy nervového pôvodu. Oceníte ho aj pri depresiách a pocitoch duševného zmätku. Výborne tonizuje nervový systém. Je vhodné pre ľudí s nízkou energiou a s chronickým pocitom únavy, pri studených rukách, nohách a dokáže uvoľniť i menštruačné kŕče. Pomáha pri gastrointestinálnych ochoreniach a preukázali sa aj protireumatické účinky.

Náš tip: Skombinujte pozitívne vlastnosti zeleného čaju a afrodiziakálny charakter dreviny Muira Puama. Účinný a veľmi príjemný čaj pripravíme zaliatím 1 čajovej lyžičky horúcou vodou, asi 95 stupňov. Lúhujeme 4-5 minút a pijeme nesladený.

GUARANA – bylina energie

Guarana (Paullinia cupana) patrí medzi vzácne liečivé byliny, ktoré si pôvodní obyvatelia Brazílie a susedných krajín veľmi vážili. Pomáhala mužom, ktorí sa vydávali na dlhé lovy, zbaviť sa pocitu hladu a udržať si pritom dostatok sily a energie.

Použitie a účinky:

Guarana pomáha pri detoxikácii organizmu, čistí krv, odstraňuje voľné radikály, vzpružuje, dodáva energiu, zmierňuje pocit únavy a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Používa sa aj ako mierne afrodiziakum v celej Južnej Amerike. Obsahuje kofeín, ktorý je v nej špecificky viazaný. Táto väzba umožňuje uvoľňovanie kofeínu až v črevách, podobne ako sa to deje aj pri zelenom čaji, a nie v žalúdku ako pri pití kávy. Užívanie guarany podporuje sexuálnu aktivitu a potenciu, zlepšuje náladu, uvoľňuje a vyvoláva pocit eufórie.

Čaj sily spája v sebe unikátne účinky guarany, zázvoru, zeleného čaju, čierneho korenia a cigórie. Pripravíte ho rovnako ako Muira Puamu. Užite si s ním májovú vitalizačnú kúru. Stačí, ak počas troch týždňov denne vypijete 3 dl tohto chutného čaju.

CATUABA – strom plodnosti

Nastrúhaná kôra a korene catuaby (Erythroxylum catuaba) sú už po stáročia uznávaným a obľúbeným afrodiziakom Brazílčanov. Najmä pôvodné obyvateľstvo, Indiáni z kmeňa Tupi, o dobrom strome catuabe spievajú mnoho oslavných piesní a spomínajú ju aj vo svojich modlitbách. Hovorí sa, že ak muž splodí potomka do šesťdesiatky, je to jeho zásluha. Neskôr je to už zásluha catuaby.

Použitie a účinky: Catuaba stimuluje nervovú sústavu, pomáha odstrániť impotenciu a slabosť mužských pohlavných orgánov. Pôsobí ako prirodzené afrodiziakum a upravuje aj ďalšie typy nervových problémov, ako sú nespavosť a hypochondria. V súčasnosti sa skúmajú antivírusové účinky catuaby a jej úloha v liečbe AIDS. Obsahuje vysoké hladiny minerálnych a stopových prvkov, ako aj horčíka, draslíka a vápnika. Pomáha regenerovať organizmus a  navodiť pocit sviežosti. Doprajte si vitalizačnú kúru spolu s partnerom.

Náš tip: Ak skombinujete dve liečivé dreviny z dažďového pralesa, catuabu a známe lapacho, zvýši sa účinok oboch. Zmiešajte nastrúhanú kôru catuaby a lapacha v pomere 1 : 1. Účinný čaj pripravíte asi 5-minútovým povarením kopcovitej lyžičky tejto zmesi v 3 dl vody a následným lúhovaním ďalších 10-15 minút. Účinné látky z kôry sa uvoľňujú pomalšie a ťažšie ako z listov.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor