MENU
zdravy-zivot

7 zlozvykov pridáva v tvári roky. Tipy, ako vyzerať mladšie bez plastiky

Elegant,Mid,Adult,Woman,Against,White,Background.,Stylish,Mature,Woman
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

7 zlozvykov pridáva v tvári roky. Tipy, ako vyzerať mladšie bez plastiky

Zákroky sú drahé a extrém, kozmetika zasa nie vždy účinná. To, čo vás urobí mladšou, je zmena myslenia a životosprávy. Ako na to?

Dbajte na pleť

Pleť si nevyčistíte len obyčajnou vodou. Ako postupovať pri odličovaní?Pleť si nevyčistíte len obyčajnou vodou. Ako postupovať pri odličovaní?
Zdroj: Shutterstock

Ako sa hovorí, pleť vás prezradí. Odrážajú sa v nej roky, ale aj zlozvyky. Preto prestaňte fajčiť a piť, čo pridáva v tvári roky navyše. Keď ste vonku, nezabudnite nosiť opaľovací krém a hydratácia by mala byť každodenným rituálom, radia v Živote. To už zrejme viete, no niektoré z ďalších tipov vás možno prekvapia. 

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor