MENU
zdravy-zivot

Dokonale štíhla M. Minichová prezradila svoj TRIK. Verili by ste, že má 2 deti?

Ako to robí, že je taká štíhla?
Zdroj: Laura Witteková, archív M.M.
Zdravý život

Dokonale štíhla M. Minichová prezradila svoj TRIK. Verili by ste, že má 2 deti?

Herečka Milena Minichová (40) sa snaží ísť cielene za šťastím pre seba aj svoju rodinu. Čo je tajomstvom jej štíhlej postavy?

Vaša sestra je lekárka, vy ste za prirodzenú či prírodnú liečbu. Nehádate sa?

Nie. Sophia študuje zubarinu, máme v rodine budúcu zubnú lekárku. Ja si myslím, že je dôležité hlavne počúvať svoje telo. Keď ma bolí hlava, nesiahnem hneď po tabletke, telo mi tým chce asi niečo povedať. Skúsim vypiť pohár vody, oddýchnuť si, na chvíľu si
ľahnúť, vyvetrať, poprípade ísť do prírody. Moja cesta je čím menej medikamentov. Ak sa zdravo a rozumne stravujete, občas športujete a najmä pozitívne rozmýšľate, je to podľa mňa cesta k dobrému životu.

Čo vám pomáha pozitívne rozmýšľať? 

Dôležitý je pre mňa odpočinok a upratané myšlienky. Obklopovať sa príjemnými ľuďmi podobného nastavenia, mať dobré vzťahy
doma i v práci. A robiť, čo ma baví, nenechať sa tlačiť do vecí, ktoré robiť nechcem, donekonečna sa prispôsobovať. Dôležité je
nájsť istú harmóniu a byť spokojný. Potom je spokojné a šťastné aj vaše okolie.

Darí sa vám byť šťastná?

Niekedy si ani neuvedomujeme, aký sme vlastne šťastní. Až keď zažijeme ťažšie obdobie, vieme si to vážiť. Ja sama som žila istý čas v toxickom vzťahu a nebolo to ľahké. Urobila som v živote obrovskú zmenu a viem, aké dôležité je byť v pohode. Zladiť sa v partnerskom vzťahu je nesmierne náročné, je to neustála práca a mnoho kompromisov. A niekedy to nejde, nech robíte čokoľvek. Teraz som šťastná. Ale musela som prejsť náročnými vecami. A ak máte deti, je obrovská zodpovednosť vychovať z nich zodpovedných ľudí. To je teraz moja úloha. Pracujem na tom, čítam knihy o rodičovstve, montessoriovskú pedagogiku, chcem mať čo najviac informácií. Nedávno som našla krásnu myšlienku: „Keď chceš zmeniť svet, choď domov a miluj svoju rodinu.“

Milena stvárňuje Patríciu, majiteľku salónu krásy.Milena stvárňuje Patríciu, majiteľku salónu krásy.
Zdroj: TV Markíza

Celá FOTOgaléria TU

A čo robíte pre to, aby ste boli taká nádherne štíhla?

Neprejedám sa, užívam si skôr kvalitu ako kvantitu jedla. Veľa sa hýbem, cvičím, aj po meste chodím radšej peši ako autom. Diéty nedržím. Keď sme mali doma korytnačku, ktorá jedávala šalát, syn mi povedal – mami, však ty sa stravuješ rovnako ako naša korytnačka! Tak som sa ho spýtala – no, a koľko sa korytnačky dožijú? Snažím sa variť zdravo, zeleninové jedlá, cestoviny, ryžové pokrmy, ryby, morské plody. A nakupujem len minimálne drobnosti na maškrtenie. Keď nie sú doma, tak ich nemôžeme jesť a nepriberieme. To je jediná cesta.

„Hory sú môj druhý domov,“ vraví herečka Milena Minichová.„Hory sú môj druhý domov,“ vraví herečka Milena Minichová.
„Hory sú môj druhý domov,“ vraví herečka Milena Minichová.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CRtwoN6rTeh/

Ste známa svojou vášňou pre hory a prírodu. Ako ste sa k takému koníčku dostali?

Vďačím za to svojim rodičom a tiež tomu, že na základnej škole som bola v turistickom oddiele a veľmi sa mi to zapáčilo. Dokonca som asi v dvanástich vyhrala majstrovstvá Slovenska v turistickom behu. Hory sú pre mňa druhým domovom.

A iné športy?

Mám rada beh, plávanie, bicykel, jogu. Niekedy mi stačí ísť sa len tak prejsť do prírody. Keď idem na pár hodín do lesa či do hôr, tam
si najlepšie oddýchnem.

Celý rozhovor s Milenou Minichovou nájdete v májovom čísle časopisu Zdravie. 

zdravie 5/2022zdravie 5/2022
Zdroj: nmh

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor