MENU
zdravy-zivot

11 byliniek vylepší trávenie a pomôže v chudnutí za 4 týždne. Máte ich doma?

Niektoré bylinky majú moc pomôcť pri chudnutí i trávení.
Zdravý život

11 byliniek vylepší trávenie a pomôže v chudnutí za 4 týždne. Máte ich doma?

Darilo by sa vám lepšie, ak by ste starostlivosť o svoje telo poňali komplexne. Pomôžu vám v tom bylinky.

Dostatočný príjem tekutín má nenahraditeľný vplyv na množstvo funkcií v našom organizme. Pitný režim významne ovplyvňuje mentálnu výkonnosť, predchádza bolestiam hlavy a únave, je dôležitý aj pre správne fungovanie orgánov. Denný príjem tekutín by mal zodpovedať približne dvom až trom litrom. Nájsť vhodnú náhradu vody je však neľahká úloha.

Sú však možnosti. Vyskúšajte mesačnú bylinnú kúru na podporu chudnutia a na podporu trávenia. ,,Dostatok tekutín zabezpečuje dobrú funkciu obličiek, látkovú výmenu a vylučovanie škodlivých látok, ktoré v tele vznikajú. Zabezpečuje výkonnosť organizmu aj mentálnu sviežosť. V neposlednom rade stojí aj podpora správneho vzhľadu pokožky. Spestriť si pitný režim je možné nesladenými čajmi alebo práve bylinnými kúrami, ktoré sú zároveň vhodné aj ako podpora pri redukcii hmotnosti,“ hovorí odborníčka na výživu Eva Sroka.

Bylinky vhodné na chudnutie

Mesačnú bylinnú kúru na podporu chudnutia si rozložte do štyroch týždenných cyklov. Prvý týždeň sa zamerajte na podporu trávenia, druhý na prečistenie organizmu, v treťom týždni na pitím tejto kúry podporíte lymfatický systém a v poslednou zmesou podporíte správnu funkciu pečene a žlčníka. Vhodné sú na to najmä byliny ako Moringa olejodárna, Angelika lekárska, Repík lekársky, Pŕhľava dvojdomá, Baza čierna, Lipkavec obyčajný, Vres obyčajný, Pestrec mariánsky, Púpava lekárska. Táto štvorfázová kúra je výnimočná svojou komplexnosťou a celostným riešením starostlivosti.

Dôležitá moringa

Bylinná zmes s moringou na podporu trávenia s chudnutia je opäť čisto prírodným produktom s blahodarnými účinkami. Moringa obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, a preto je vhodným doplnkom zdravého jedálnička. Fenikel obyčajný podporuje normálny priebeh trávenia a navodzuje detoxikáciu. Mäta pieporná prirodzene navodí normálnu činnosť tráviacej sústavy a čriev. Posilní obranyschopnosť a zabezpečí pokojný a regeneračný spánok. Tieto bylinky si doprajte každý deň v podobe čaju.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia