MENU
zdravy-zivot

Liečivé koláčiky: Zmierňujú kašeľ, prechladnutie i stres

Medové koláčiky s badiánom
Zdroj: ZDRAVIE/ANZA

Súvisiace témy

Zdravý život

Liečivé koláčiky: Zmierňujú kašeľ, prechladnutie i stres

O liečivých účinkoch medu nepochybuje nikto, ale vedeli, že badián tlmí kašeľ, zabojuje s prechladnutím a zmierňuje stres? Ak si pripravíte tieto liečivé koláčiky, neoľutujete.

Potrebujeme:

  • 200 – 220 g hladkej múky,
  • 80 g práškového cukru,
  • 30 g masla,
  • 1 lyžica medu,
  • 1 vajce,
  • pol lyžičky jedlej sódy,
  • 1 lyžička mletého badiánu,
  • malinový lekvár,
  • posekané mandle.
Badián vás zahreje, venuje vám lepšie trávenie, odľahčí žalúdok, pomôže pri kašli a prechladnutí a pri strese tiež.Badián vás zahreje, venuje vám lepšie trávenie, odľahčí žalúdok, pomôže pri kašli a prechladnutí a pri strese tiež.
Badián vás zahreje, venuje vám lepšie trávenie, odľahčí žalúdok, pomôže pri kašli a prechladnutí a pri strese tiež.
Zdroj: Júlia Šimáková

Postup:

Preosiatu múku s cukrom dáme do misky, pridáme zmäknuté maslo, med, vajce, jedlú sódu, mletý badián a spracujeme na hladké cesto. Vypracované cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku pol centimetra a formičkou vykrojíme koláčiky, ktoré uložíme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre. Vychladnuté koláčiky na povrchu potrieme malinovým lekvárom a posypeme posekanými mandľami.  

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor