MENU
zdravy-zivot

Máte problém s vysokým tlakom? Odteraz jedzte banán iba takto

Banana,In,Hand
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Máte problém s vysokým tlakom? Odteraz jedzte banán iba takto

Príroda všetky potrebné živiny namiešala správne. Ak chcete byť zdravší, odteraz by ste banán mali jesť iba jedným spôsobom.

Netreba zrejme opakovať, že konzumácia banánov je veľmi zdravá. Ako čistý produkt prírody v sebe žltý banán skrýva množstvo živinových pokladov. No ak z nich pred konzumáciou odstraňujete jednu nenápadnú časť, živín získate podstatne menej. Upozornili na to kolegovia z Magazínu. O čo ide?  

Bohaté banány

Banány sú výborné napríklad pri pálení záhy, podráždený žalúdok, ďalej na zápchu, pomôžu pri lepšom spánku a nervovom podráždení, dokonca upravia krvný tlak a zmiernia menštruačné kŕče. To všetko vďaka množstvu výživných látok. Banán je bohatý okrem draslíka, fosforu, vápnika, horčíka, medi aj na omega 3 a 6 mastné kyseliny, fosfor, selén i železo. Okrem toho obsahuje vitamín A, vitamíny skupiny B, céčko, éčko, káčko a dôležitú kyselinu listovú

To všetko v plnohodnotnom množstve však získate iba v prípade, že z banána nevyhodíte jedu dôležitú súčasť. Ktorú? Pokračovanie na ďalšej strane. 

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor