MENU
zdravy-zivot

Máte už dosť bolestí chrbta? Vyskúšajte týchto 6 cvikov

Cvičenie po dlhej jazde autom
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

Máte už dosť bolestí chrbta? Vyskúšajte týchto 6 cvikov

Či už sedíte dlhé minúty za počítačom, v aute alebo v kancelárii, chrbát vám to spočíta. Pozície bez pohnutia mu jednoducho nesedia. Precvičte si skúšané partie s trénerkou.

Cvičte pomaly a dajte organizmu šancu, aby sa spamätal z dlhého sedenia. Ak máte možnosť zacvičiť si na čerstvom vzduchu, určite tak urobte. Trénerka Lucia Medeková vám ukáže super cviky na chrbát. 

1A Postavte sa čelom k pevnej prekážke, ideálne k zábradliu či vyššej lavičke. V stoji mierne rozkročnom sa zábradlia chyťte dlaňami. Nadýchnite sa.

Cvičenie po dlhej jazde automCvičenie po dlhej jazde autom
Zdroj: Robo Hubač

1B S výdychom sa predkloňte. Vystrite chrbát, hlavu držte v predĺžení trupu. Hrudník tlačte k zemi. Pozor, neprehýbajte sa v krížoch.

Cvičenie po dlhej jazde automCvičenie po dlhej jazde autom
Zdroj: Robo Hubač

Cvičte ďalej ►

Pokračovať Ďalej (1/9)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor