MENU
zdravy-zivot

Robíte toto v sprche? Lekári sú zhrození, radšej s tým hneď prestaňte

Outgoing,Girl,Putting,Shower,Gel,On,Puff.,She,Taking,Hot
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Robíte toto v sprche? Lekári sú zhrození, radšej s tým hneď prestaňte

Robí to väčšina z nás. Pozrite sa, ako sa týmto častým zlozvykom zahrávame so zdravím. 

Nový čas pre ženy upozornil na malý prehrešok, ktorého sa z času na čas dopustí každý. Ak to robíte pravidelne a s ľahkým srdcom, podľa gynekológov sa vám to môže nepekne vypomstiť. Výsledkom môže byť nepríjemné pálenie, rezanie, svrbenie, bolesti i zápaly. O akom zlozvyku je reč? 

Ak aj vy cikanie zvyknete vybaviť rovno počas sprchovania, či dokonca kúpania sa vo vani, z hľadiska úspory energie i vody to snáď nemusí byť taký zlý nápad.  No gynekológovia varujú, že takéto počínanie v dlhodobom horizonte môže privodiť chronické problémy s močovým mechúrom. Aké presne? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor