MENU
zdravy-zivot

Už máte špargľu? SUPER recept s maslovou ryžou na chudnutie i zápaly

Hands,Holding,A,Bunch,Of,Fresh,Asparagus.,Selected,Focus,And
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Už máte špargľu? SUPER recept s maslovou ryžou na chudnutie i zápaly

Tento recept musíte vyskúšať. Špargľu už nikdy nebudete jesť inak!

Prečo práve špargľa? Táto plodina právom patrí k tým najobľúbenejším v zdravom jedálničku. Okrem vitamínu A, takmer všetkých béčok, C, E, a K obsahuje aj bohatú zásobu minerálov ako zinok, fosfor, vápnik či horčík. Množstvo prospešných látok si uchová aj po tepelnej úprave. Pozitívne ovplyvní libido, plodnosť, chudnutie, zdravie nervov a prospeje aj pleti apri zápalových ochoreniach ako reuma. Dokonca je ideálnym jedlom po opici. Prinášame tip na ľahký obed či večeru, v ktorej jej všetky benefity spojíte. 

Ingrediencie na 2 porcie:

  • ryža
  • 2x kurací prsný rezeň
  • 6 kúskov zelenej špargle
  • soľ, čierne korenie
  • korenie podľa chuti
  • olivový olej a/alebo plnotučné maslo
  • čerstvá bazalka, pažítka alebo medvedí cesnak

Ako špargľu pripraviť tak, aby chutila celej rodine? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor