MENU
zdravy-zivot

Sedavé zamestnanie? Zbohom bolesti chrbta! Tieto 4 cviky robte každý deň

Tired,Modern,Woman,In,Blue,Blouse,In,The,Modern,House
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Sedavé zamestnanie? Zbohom bolesti chrbta! Tieto 4 cviky robte každý deň

Stuhnutý chrbát a bolesť krku? Aj vy ich veľmi dobre poznáte? Vyhnúť sa im nie je jednoduché, ak veľkú časť pracovného času presedíte pri počítači. Vyskúšajte cviky, ktoré vám uľavia.

Aj keď mnohí  z nás veľmi dobre vedia, ako správne sedieť pri práci za počítačom, dodržuje to málokto. Nie je sa čo diviť, ak sa začne  ozývať chrbát, bolí nás krk... Aby ste podobným problémom predišli, je lepšie chrbát, ramená a celkovo celé telo preventívne a pravidelne preťahovať. Aké cviky vám pomôžu? 

1. Výdrž v drepe 

Multiracial,Group,Of,Young,Slim,Sporty,Women,Doing,Static,ExerciseMultiracial,Group,Of,Young,Slim,Sporty,Women,Doing,Static,Exercise
Zdroj: Shutterstock

Týmto cvikom, výdrž v drepe s opretím sa o stenu, si krásne vyrovnáte chrbát a zapojíte celé nohy. Je to akoby ste sedeli na stoličke a vaše nohy zvierajú 90 stupňový uhol. Členky sú pod kolenami a ramená tlačte do steny. Pre väčšiu intenzitu môžete predpažiť ruky. V tejto pozícii sa snažte vydržať aspoň 30 sekúnd. 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor