MENU
zdravy-zivot

Sedavé zamestnanie? Zbohom bolesti chrbta! Tieto 4 cviky robte každý deň

Tired,Modern,Woman,In,Blue,Blouse,In,The,Modern,House

Súvisiace témy

Zdravý život

Sedavé zamestnanie? Zbohom bolesti chrbta! Tieto 4 cviky robte každý deň

Stuhnutý chrbát a bolesť krku? Aj vy ich veľmi dobre poznáte? Vyhnúť sa im nie je jednoduché, ak veľkú časť pracovného času presedíte pri počítači. Vyskúšajte cviky, ktoré vám uľavia.

Aj keď mnohí  z nás veľmi dobre vedia, ako správne sedieť pri práci za počítačom, dodržuje to málokto. Nie je sa čo diviť, ak sa začne  ozývať chrbát, bolí nás krk... Aby ste podobným problémom predišli, je lepšie chrbát, ramená a celkovo celé telo preventívne a pravidelne preťahovať. Aké cviky vám pomôžu? 

1. Výdrž v drepe 

Multiracial,Group,Of,Young,Slim,Sporty,Women,Doing,Static,ExerciseMultiracial,Group,Of,Young,Slim,Sporty,Women,Doing,Static,Exercise
Zdroj: Shutterstock

Týmto cvikom, výdrž v drepe s opretím sa o stenu, si krásne vyrovnáte chrbát a zapojíte celé nohy. Je to akoby ste sedeli na stoličke a vaše nohy zvierajú 90 stupňový uhol. Členky sú pod kolenami a ramená tlačte do steny. Pre väčšiu intenzitu môžete predpažiť ruky. V tejto pozícii sa snažte vydržať aspoň 30 sekúnd. 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor