MENU
zdravy-zivot

Máte problém s erekciou? Príčiny môžu byť vo vašej hlave

Pri občasnom zlyhaní nepodliehajte panike.

Súvisiace témy

Zdravý život

Máte problém s erekciou? Príčiny môžu byť vo vašej hlave

Kto už zažil poruchu erekcie vie, že to nie je príjemný pocit ani pre jednu stranu. Rozhodne netreba panikáriť a siahať hneď po liekoch. Príčinou môže byť obyčajný stres, či únava.

Muž sa cíti ponížene a zahanbene, ak ho jeho pýcha sklame, žena zase hľadá vinu v sebe a pochybuje o svojej príťažlivosti. Pri občasnom „výpadku“ sa skutočne nič nedeje, pomôže úprava životného štýlu a najmä odstránenie stresových situácií.

Skôr, než siahnete po tabletkách na potenciu, vyskúšajte tieto rady:

Urobte si poriadok v hlave

Keď si chcete užiť naozaj dobrý sex bez štrajkovania vášho nástroja, všetko ostatné vymažte z hlavy. Nie je nič horšie, ako myslieť na prácu, šéfku, poradu, či nesplatenú hypotéku, keď máte pred sebou nahú ženu. Nezáleží na tom, či máte 20, alebo 50. Priveľa myšlienok v hlave vám môže v nohaviciach zapríčiniť nemilé prekvapenie v každom veku.

Doprajte si oddych a relax

Ak máte náročný deň v práci, potom vás čaká fyzická aktivita a myslíte si, že nočný sex bude vašou odmenou, pravdepodobne vás čaká sklamanie. Aj penis je súčasťou vášho tela. Ak dáte zabrať celému organizmu a doslova sa zničíte, nečakajte, že ten najdôležitejší orgán bude stáť v pozore. Preto sa odporúča sex hneď ráno, keď je telo svieže a oddýchnuté. Bez spánku a oddychu klesá aj hladina testosterónu potrebného na vyburcovanie erekcie.

Buďte verní

Mali by ste vedieť, že neverníci majú oveľa častejšie problémy s erekciou ako verní partneri. Na vine je istá úzkosť a stres z odhalenia. Tento stav zabraňuje uvoľňovaniu neurotransmiterov, ktoré v mozgu zariadia, aby sa dal penis do pozoru. Ak sa týchto stavov úzkosti zbavíte, zábrany pominú a váš sexuálny život sa dá opäť do normálu

Pozor na lieky a tlak

Antidepresíva, ale aj výživové doplnky na rast svalov môžu negatívne vplývať na erekciu. Rovnako neželaný efekt majú aj drogy, či už ľahké, alebo ťažké. Preto ak to nie je nutné, neužívajte žiadne lieky a doplnky, ale sústreďte sa na zdravý životný štýl. Rovnako ostražití buďte, ak sa objaví problém s tlakom. Aj jeho zvýšenie totiž môže s poruchami erekcie súvisieť.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

čítať viac

Dcérka vykakala krvnú zrazeninu. Čo to je? Mám sa báť?

Prímes krvi v stolici môže a nemusí signalizovať závažný problém. Pri náleze krvi je vždy potrebné zhodnotiť celkový stav dieťa a hľadať ďalšie príznaky. Ak je prítomná krv v malom množstve na povrchu stolice, zvyčajne sa jedna o fisúru - drobnú trhlinu sliznice konečníka. Krv je vtedy jasno červená. Ak je stolica tmavá ide o natrávenú krv z horných častí tráviaceho traktu, prípadne prehltnutú krv pri ragádach na prsníku. Krv vo vnútri stolice môže byť následkom alergie na bielkovinu  kravského mlieka, ale aj následkom  krvácivej choroby novorodencov spôsobenej  nedostatkom vitamínu K. Ak má dieťa teplotu, krvavé hlieny v zelenej stolici môžu byť prejavom infekcie najčastejšie Campylobacter. Vo vašom prípade mohlo ísť o drobnú ragádu na prsníku u vás a dcérka s mliečkom vypila aj krv z poškodenej cievy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor