MENU
zdravy-zivot

Máte poobede maškrtný jazyk? Keksík na stole v práci vymeňte za TOTO

Stres nezajedajte čokoládou.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Máte poobede maškrtný jazyk? Keksík na stole v práci vymeňte za TOTO

Prepadne aj vás po obede chuť na niečo sladké? Určite siahnete po núdzových zásobách vo vašom stole. Je to dobrý nápad? Vymeňte sladkosti za niečo zdravšie a výživnejšie.

Aj maškrtenie môže byť zdravé

Poobedné občerstvenie v práci môže byť zdravé aj chutné.Poobedné občerstvenie v práci môže byť zdravé aj chutné.
Poobedné občerstvenie v práci môže byť zdravé aj chutné.
Zdroj: Shutterstock

Poznáte to aj vy, od obeda už ubehol nejaký ten čas, a vám začalo škvŕkať v bruchu. V zásuvke svojho pracovného stola nájdete tajné zásoby a celá čokoláda alebo balík chipsov skončí na stole. A ani sa nenazdáte, v zápale pracovných povinností zostane len prázdny obal. Prídu výčitky? Alebo len tak hodíte rukou, a poviete si, že po práci idete aj tak cvičiť a spálite to. Ale nie je to dobré riešenie. Sedavý spôsob života a ešte k tomu tie kalorické bomby vám na zdraví nepridajú.

Nič vám nechceme zakazovať. Práve naopak, doprajte si malý snack po obede, ale v zdravšej verzii. V niektorých potravinách sa nachádzajú dôležité vitamíny a minerály. Ak ich doplníte správnou stravou, tak to bude pre vám len dobré. A navyše, pri práci potrebuje váš mozog a nervy nejaké palivo. Pripravili sme pre vás zoznam potravín, ktoré si noste so sebou do práce a nahraďte ich tými, čo máte v zásuvke stolíka na horšie časy.

Tieto potraviny s vysokým obsahom bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov medzi jedlami sú dôležité aj z hľadiska udržania zdravej hmotnosti, pretože vás zasýtia na dlhší čas a zaženú vlčí hlad. A samozrejme, zvažujte aj veľkosť porcií. Pri jedení medzi hlavnými jedlami platí, že zjedzte toľko, koľko sa zmesí do vašej dlane.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor