MENU
zdravy-zivot

Máte podozrenie, že vás podvádza? TOTO prezradí viac

V každom vzťahu to občas škrípe.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Máte podozrenie, že vás podvádza? TOTO prezradí viac

Máloktorý vzťah je taký ideálny, že v  ňom nikdy nič nezaškrípe. Ak si rozumiete, väčšina sporov sa dá úprimným rozhovorom vyriešiť. Čo však vtedy, ak máte pocit, že vás partner podvádza? V

Najmä ak máte nejakú boľavú skúsenosť za sebou, môžete byť viac vzťahovačná, než je potrebné. Skôr, než začnete partnera spovedať či dokonca obviňovať, snažte sa veľmi racionálne zamyslieť, na čom sú vaše podozrenia založené a či majú dostatočne reálny základ.

Treba sa porozprávať

Na druhej strane vaše inštinkty môžu byť správne. Ak teda máte oprávnené dôvody na podozrenie, že je vám partner neverný, vždy sa s ním môžete porozprávať a vysvetliť mu, prečo máte obavy. Ak nie ste žiarlivka ale triezvo rozmýšľajúca žena, z jeho reakcií dosť vyčítate. Poslednou vecou, ​​ktorú chcú obyčajne zahýbajúci chlapi robiť, je rozprávať sa o tom. Takže keď nastolíte tému, môžu sa pokúsiť zmeniť predmet rozhovoru a často tiež nejakým spôsobom zvaliť vinu na vás. Bežná reakcia je: „Keby si mi trochu viac dôverovala, možno by to v našom vzťahu bolo lepšie.“ Toto je citová manipulácia a mali by ste skôr dôverovať vášmu inštinktu.

Rozchod alebo poradňa

Ak máte dôkazy, že vás partner naozaj podviedol a porušil vašu dôveru, najrozumnejšie čo môžete urobiť je rozísť sa s ním. Samozrejme, pokiaľ nie ste manželia a nemáte deti. V tomto prípade je riešenie zložitejšie a mali by ste sa obrátiť na manželského poradcu. Je na vás, či sa pokúsite vzťah udržať a dokážete sa nad neveru povzniesť, a je tiež otázne, ako sa k veci postaví váš muž.

Toto si všímajte

Čo teda môže prezradiť, že vo vašom vzťahu pravdepodobne nie je všetko v poriadku a je dosť možné, že vás partner podvádza? Všímajte si na ňom tieto príznaky:

  • stráži si ostražito svoj mobilný telefón alebo iné elektronické zariadenia
  • je citovo akosi vzdialený
  • podozrieva on vás
  • zrazu začne zlepšovať svoj vzhľad
  • existujú chvíle, keď je telefonicky nedostupný
  • je akosi menej sexu vo vašom vzťahu
  • vystupuje nepriateľsky voči vám

Majte na pamäti, že u vášho partnera sa môže prejaviť niektorý alebo aj všetky tieto príznaky, no nepodvádza vás! Jediný spôsob, ako to vedieť naisto, je mať solídne dôkazy.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor