MENU
zdravy-zivot

Máte už doma tlakomer s EKG? Tento malý prístroj dokáže zachrániť život!

Prenos údajov z tlakomera do vášho počítača a ich zaslanie mailom lekárovi je otázka pár minútok.
Zdravý život

Máte už doma tlakomer s EKG? Tento malý prístroj dokáže zachrániť život!

Keby sme všetci mali doma prístroj na meranie krvného tlaku a EKG, s pomocou lekárov by sme dokázali predísť mnohým vážnym zdravotným problémom. Ako na to?

Kvalitný prístroj na meranie krvného tlaku by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Vysoký tlak sa totiž netýka len starších či chorých. Nie nadarmo sa mu hovorí „tichý zabijak“ – dlhé roky ho necítite, nebolí, no je rizikovým faktorom úmrtia číslo jedna. Hypertenziu, a tým aj riziko srdcového infarktu, má podľa štatistických údajov každý tretí na Slovensku!

Dôležitý je tlak i srdcový rytmus

Mať doma spoľahlivý tlakomer je preto pre každého, komu záleží na vlastnom zdraví, prakticky nevyhnutnosť. Trh ponúka rôzne prístroje a možno neviete, podľa čoho sa rozhodnúť. Tie najlepšie tlakomery ponúkajú aj ďalšiu funkciu, domáce meranie EKG. Rôzne poruchy srdcového rytmu totiž signalizujú problém, ktorý môže skončiť až cievnou mozgovou príhodou, ale rovnako ako vysoký tlak ich nemusíte vôbec vnímať. Prístroj 2v1 - na meranie krvného tlaku aj EKG - je preto najlepšia voľba na zachytenie prípadných signálov vášho tela, že potrebujete zájsť k lekárovi.

Zaznamenať srdcový rytmus zvládnete podľa návodu úplne jednoducho, priložením tlakomeru asi 5 cm pod bradavku.Zaznamenať srdcový rytmus zvládnete podľa návodu úplne jednoducho, priložením tlakomeru asi 5 cm pod bradavku.
Zaznamenať srdcový rytmus zvládnete podľa návodu úplne jednoducho, priložením tlakomeru asi 5 cm pod bradavku.
Zdroj: Hartmann

Lekár vás jednoduchšie skontroluje

Z praktického hľadiska je výborné, ak je tlakomer malý, presný, prenosný - nepotrebuje dostupnosť elektrickej zásuvky ale stačia mu baterky - a je jednoduchý na obsluhu. Fantastický bonus je, ak prístroj okrem toho, že zaznamená výsledky merania do svojej pamäte, ich dokáže zaslať aj do vášho počítača. K lekárovi na kontrolu nemusíte ísť s lístočkom s vlastnoručne zapísanými číslami. Jednoducho mu hodnoty vášho tlaku či zosnímané krivky EKG pošlete e-mailom a lekár okamžite vidí, ako je na tom vaše srdcovo-cievne zdravie a či je potrebné, aby ste prišli na vyšetrenie aj osobne.

K tlakomeru sa dostanete online

Všetky tieto vlastnosti spĺňa špičkový tlakomer Veroval s EKG. Hoci je prístroj elektronický, veľmi rýchlo sa s ním spriatelí aj starší či technicky menej zdatný užívateľ. Pamäť na zaznamenávanie údajov má pre dve osoby a nastaviť sa dá i alarm, ktorý vám pripomenie meranie tlaku. Merať sa denne v tom istom čase je veľmi dôležité pre objektívnosť údajov! Tlakomer si môžete detailne popozerať a prípadne aj objednať priamo domov bez toho, aby ste niekam chodili.

Prístroj je malý, skladný a nepotrebuje prístup k elektrickej sieti, takže ho môžete použiť kdekoľvek.Prístroj je malý, skladný a nepotrebuje prístup k elektrickej sieti, takže ho môžete použiť kdekoľvek.
Prístroj je malý, skladný a nepotrebuje prístup k elektrickej sieti, takže ho môžete použiť kdekoľvek.
Zdroj: Hartmann

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor