MENU
zdravy-zivot

Máme tu znamenie zverokruhu Baran. Akí sú títo ľudia?

Baran
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Máme tu znamenie zverokruhu Baran. Akí sú títo ľudia?

Máte v rodine či medzi priateľmi Baranov? Alebo ste sa sami narodili v tomto znamení. Schválne, či sedia charakteristiky, ktoré sú prisudzované týmto ľuďom.

Asi každý, kto kedy prišiel do kontaktu s niekým narodeným v znamení Barana, potvrdzuje, že sú to veľmi zapamätateľní ľudia. Špeciálne ženy. Baran je ohnivé znamenie, a to sa odzrkadľuje aj na jeho temperamente. Áno, ženy narodené v znamení Barana bývajú tvrdohlavé, ale býva to tvrdohlavosť reprezentovaná skôr odhodlanosťou a vytrvalosťou, než zadubenou neústupčivosťou. 

Baranov len tak niečo nezlomí.Baranov len tak niečo nezlomí.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor