MENU
zdravy-zivot

Maca Zábranská : Skúšala som aj extrémnejšie diéty

Krásnu herečku natáčanie denného seriálu občas riadne vyčerpáva.
Zdroj: TV Markíza
Zdravý život

Maca Zábranská : Skúšala som aj extrémnejšie diéty

Martina Zábranská (28), známa ako Maca, vyštudovala strategický manažment. Ako manažuje svoj život a vzťah na diaľku, prečo rada padá a prečo skončila s diétami?

Ste Maca od detstva, alebo je to vaše umelecké meno?

Myslíte ako Rihanna či Sia? Maca by som si asi nevybrala. Mama chcela Macku a bola som dieťa s bacuľatými líčkami, tak sa to Macka aj hodilo. Volali ma tak rodičia aj celá rodina.

Študovali ste strategický manažment. Pracovali ste niekedy v tejto oblasti?

Celú FOTOgalériu nájdete TU

Počas štúdia som bola na pol úväzku v personálnej agentúre, skúšala som sa v tejto oblasti hľadať a nájsť. Dlhé roky som robila tímlíderku v detskom tábore. Takže manažment aj líderstvo som si trochu vyskúšala. Ale asi by som nedokázala byť zavretá v kancelárii za stolom. Je super, že mám toto vzdelanie. Ale zatiaľ si manažujem hlavne svoj život, aj keď možno nie najlepšie. 😊

Nie najlepšie?

No, time management trošku zlyháva.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor