MENU
zdravy-zivot

Lunárny horoskop na august: Ryby si musia nohy namočiť do octu a čo čaká vás?

Čo čaká vaše znamenie?
Zdravý život

Lunárny horoskop na august: Ryby si musia nohy namočiť do octu a čo čaká vás?

Baranov a Levov osvieži ranná sprcha, Býkov vlažný zelený čaj. Prečo by si Strelci mali prelistovať kuchárske knihy a Ryby namočiť nohy do octu?

V auguste budú pre vás všetkých najnáročnejšie dni 3., 11., 19. a 25. Nezaťažujte sa príliš športovými výkonmi, dlhým cestovaním, ale ani oslavami či pracovnými pohovormi. Relaxujte, pite dostatok tekutín a spite aspoň 8 hodín.

Anketa
V akom znamení ste sa narodili?
Čo vás čaká v auguste?

Baran 

Ráno sa osviežte vlažnou sprchou  a oblečte si niečo ľahké bavlnené. Vyhnite sa ťažkým mastným jedlám, inak vás premôže spánok. Tabu by mal byť aj alkohol, rozťahuje cievy, čo je nebezpečné pre ľudí so srdcovými chorobami. Odpustite si kávu a čierny čaj, inak sa vám zrýchli pulz a začnete sa väčšmi potiť.

Druhý augustový víkend vás môžu potrápiť negatívne myšlienky, ale aj bolesti hlavy. Nezabúdajte na pitný režim a neostávajte sami.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pri hryzení jedla ma bolí zub, inak nie. Treba to riešiť?

Zub môže bolieť na záhryz z troch príčin.

1. Prvou je zápal tkanív okolo hrotu koreňa z dôvodu infekcie šíriacej sa z vnútra zuba. Ide teda o neošetrené, alebo zle ošetrené mŕtve zuby, vnútri ktorých sa množia baktérie. Tie sa uvoľňujú do okolitej kosti, v ktorej sa rozvíja infekcia. Keď na takýto zub zahryznete, zub narazí hrotom koreňa do podráždenej kosti, čo vyvolá bolesť. Riešením je koreňová liečba (tzv.endodontické ošetrenie), v krajných prípadoch extrakcia zuba.

2. Druhou príčinou je náhryzovej bolesti je preťaženie zuba. Dôvodom býva čerstvo zhotovená výplň alebo korunka, ktorá pri záhryze predčasne naráža do oproti stojaceho zuba. Ľudovo sa tomu hovorí, že výplň je "vysoká". Zábrusom sa korunka alebo výplň zníži a problémy pominú. Iným dôvodom na preťaženie zuba môže byť nočné zatínanie, prípadne nasadenie strojčeka na posun zubov.

3. Treťou príčinou je prasklina skloviny alebo časti zuba, ktorá sa objavuje najmä vedľa väčších amalgámových výplní. V takomto prípade je nutné prasknutú časť zuba znížiť a výplň prerobiť.

Je zjavné, že ani jednu z príčin neviete riešiť svojpomocne a je preto vhodné obrátiť sa na zubného lekára.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Dcérka nechce nosiť rúško, neviem ako ju presvedčiť

Rúška, či obdobnú ochranu tváre, nemusia nosiť iba deti mladšie ako dva roky. Skúste si spolu ušiť rúško s detským motívom, ktoré sa dieťaťu bude páčiť. Naučte sa riekanku: „Dve gumičky za ušká, noštek, ústa do rúška“. Deti sa rúško naučia tolerovať úplne v pohode, nevnímajú ho ako problém, keď vidia, že to nevnímajú ako problém rodičia.  Zo začiatku sa tomu detičky možno budú brániť, ale treba im vysvetliť, že ho majú preto, aby neochoreli. Buďte deťom príkladom a vzorom v zodpovednom správaní. Vysvetlite a komunikujte s dieťaťom o aktuálnom dianí primerane jeho veku.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia