MENU
zdravy-zivot

Lunárny horoskop na apríl: Býkov čaká problém s uzlinami. A čo vás?

Zdravý život

Lunárny horoskop na apríl: Býkov čaká problém s uzlinami. A čo vás?

V apríli sa pripravte na veľké upratovanie. Urobte si poriadok v cievach i v pečeni. Škorpióni sa musia zamerať na niečo celkom iné.

Venujte počas apríla pozornosť svojím nohám. Neobúvajte si staré vyšmatlané topánky, práve tie vám môžu spôsobovať bolesť kolien, bedrových kĺbov i krížov. Svoje chodidlá rozmaznávajte. Pridajte do teplej vody v lavóre lyžicu morskej soli a namočte doň nohy aspoň na 15 minút. Nakrémujte si ich a spite v ponožkách. Neobúvajte si nové topánky, otlačia vás. Radšej zájdite na pedikúru alebo odbornú masáž chodidiel. Platí to od 2. do 4. apríla a od 29. do 30. Na celotelovú masáž zájdite od 22. do 26. apríla.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Baran: Dehydrovanej pleti pomáhajú potraviny bohaté na vitamíny A, E, C, ale aj minerály ako selén a zinok. Ak sa k suchej či problematickej pleti pridajú rozšírené cievky, musíte byť pri výbere jedál ešte pozornejší. Vyhýbajte sa horúcim aj príliš studeným jedlám a nápojom, pikantným pokrmom i alkoholu. 
Nemeňte pleťový krém 1. 5., 6., 9. až 11., 24. až 28. apríla. Akékoľvek experimenty s pokožkou sa prejavia začervenaním a svrbením. Baran: Dehydrovanej pleti pomáhajú potraviny bohaté na vitamíny A, E, C, ale aj minerály ako selén a zinok. Ak sa k suchej či problematickej pleti pridajú rozšírené cievky, musíte byť pri výbere jedál ešte pozornejší. Vyhýbajte sa horúcim aj príliš studeným jedlám a nápojom, pikantným pokrmom i alkoholu. 
Nemeňte pleťový krém 1. 5., 6., 9. až 11., 24. až 28. apríla. Akékoľvek experimenty s pokožkou sa prejavia začervenaním a svrbením. 
Baran: Dehydrovanej pleti pomáhajú potraviny bohaté na vitamíny A, E, C, ale aj minerály ako selén a zinok. Ak sa k suchej či problematickej pleti pridajú rozšírené cievky, musíte byť pri výbere jedál ešte pozornejší. Vyhýbajte sa horúcim aj príliš studeným jedlám a nápojom, pikantným pokrmom i alkoholu.  Nemeňte pleťový krém 1. 5., 6., 9. až 11., 24. až 28. apríla. Akékoľvek experimenty s pokožkou sa prejavia začervenaním a svrbením. 
Zdroj: Shutterstock

Dehydrovanej pleti pomáhajú potraviny bohaté na vitamíny A, E, C, ale aj minerály ako selén a zinok. Ak sa k suchej či problematickej pleti pridajú rozšírené cievky, musíte byť pri výbere jedál ešte pozornejší. Vyhýbajte sa horúcim aj príliš studeným jedlám a nápojom, pikantným pokrmom i alkoholu. 
Nemeňte pleťový krém 1. 5., 6., 9. až 11., 24. až 28. apríla. Akékoľvek experimenty s pokožkou sa prejavia začervenaním a svrbením. 

Pokračovať Ďalej (1/12)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Syn sa v piatich rokoch pocikáva, skúsili sme všetko

Občasné denné pomočenie, alebo „cvrknutie si“ u menších detí je normálnou súčasťou vývinu. Mnohé deti sú tak zabrané do aktivity alebo hry, že si zabudnú odskočiť na záchod. Na vine môže byť veľa faktorov. Ak dieťa večer alebo tesne pred spaním vypije niekoľko pohárov tekutín, potom sa mu močový mechúr naplní už počas noci. Dieťa sa však s týmto pocitom nemusí zobudiť a nehoda je na svete. Okrem pitného režimu je dôležitý aj pravidelný spánok. Dieťa sa má ukladať a vstávať každý deň v približne rovnakú hodinu. Ďalším režimovým opatrením je určiť, kedy bude chodiť pravidelne na záchod, približne každé dve hodiny, aj keď nepociťuje nutkanie. Vždy by sa malo vycikať dôkladne, aby sa mu o päť minút nechcelo znova. Samozrejmosťou je návšteva toalety tesne pred spaním a hneď po vzbudení. Veľký vplyv na nočné pomočovanie má pohoda dieťaťa a prípadný stres. Rozhodne odporúčam vyšetrenie u detského všeobecného lekára, následne nefrológa alebo urológa.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia