MENU
zdravy-zivot

LIBIFEME®- inovácia v oblasti intímneho života žien

ilustračné foto
Zdravý život

LIBIFEME®- inovácia v oblasti intímneho života žien

Plnohodnotný a uspokojujúci intímny život je nevyhnutný pre každodennú pohodu žien, a to nielen fyzickú, ale aj emocionálnu.

Diskrétne tablety LIBIFEME® sú určené práve pre ženy s ťažkosťami v dôsledku zníženej vaginálnej lubrikácie s následným obmedzujúcim pocitom bolesti a nedostatkom potešenia počas intímnych chvíľ.

Hoci je vaginálna suchosť kvôli zmenám v hladinách hormónov častejšia u žien v období nastupujúcej menopauzy alebo počas nej, nedostatočným zvlhčením sliznice vaginálnej oblasti môžu trpieť aj mladé ženy, ktoré dlhodobo užívajú perorálnu antikoncepciu, antidepresíva alebo lieky na liečbu alergie.

Aj v špecifických situáciách, kedy žena podstupuje onkologickú liečbu (chemoterapiu, rádioterapiu) alebo u žien trpiacich ochorením diabetes mellitus (cukrovka), je veľmi častým vedľajším dôsledkom liečby nedostatok vaginálneho zvlhčenia, ktorý následne ženám zvyčajne spôsobuje bolesť, podráždenie, drobné ranky na sliznici s rizikom infekcie.

ilustračné fotoilustračné foto
ilustračné foto
Zdroj: Libifime

Ako rozpoznať vaginálnu suchosť?
O vaginálnej suchosti vieme rozhodnúť na základe pocitu nepohodlia, najmä na slizniciach, prejavujúcom sa svrbením a podráždením, ako aj bolesťou počas intímnych chvíľ (odborne dyspareunia). Problémy preto neignorujte a venujte pozornosť ich riešeniu.

Rad LIBIFEME® bol vytvorený s láskou pre všetky ženy na zlepšenie citlivosti v erotogénnej zóne, zlepšenie zvlhčenia a hydratácie slizníc ( avšak nielen vagíny, ale aj pokožky a úst), čím podporuje potešenie a pôžitok v intímnom živote.

Produkty LIBIFEME® sú založené na kombinácii rastlinných zložiek doplnených o dôležité vitamíny C a E. Keďže neovplyvňujú hormonálny systém, sú bez vedľajších účinkov vyskytujúcich sa pri hormonálnej liečbe. LIBIFEME® dostanete kúpiť výhradne v lekárňach v podobe 2 druhov- LIBIFEME® pre ženy v plodnom veku a LIBIFEME® Meno 50+ pre ženy v menopauze. Viac informácií nájdete aj na www.libifeme.sk

ilustračné fotoilustračné foto
ilustračné foto
Zdroj: Libifeme

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor