MENU
Zdravý život

Krúpy sú TOPKA na chudnutie! 3 SUPER zdravé recepty proti cukrovke i rakovine

Kaša s jablkami

Hot,Oatmeal,Porridge,Or,Porage,Oats,In,White,Modern,PotteryHot,Oatmeal,Porridge,Or,Porage,Oats,In,White,Modern,Pottery
Zdroj: Shutterstock
  • 200 g krúp
  • 300 g jabĺk
  • polievkovú lyžicu škorice
  • čajovú lyžičku zázvoru
  • 1/2 lyžičky muškátového orieška
  • lyžička medu
  • 3 lyžice sušeného sójového mlieka
  • oriešky

Postup:

  1. Krúpy pred prípravou na noc namočte, zlejte vodu a vložte ich do hrnca. Zalejte ich dvojnásobným množstvom vody, pridajte škoricu, zázvor, muškátový oriešok a varte, kým nebudú mäkké.
  2. Tesne pred dovarením do hrnca vhoďte nahrubo nasekané jablká a sušené sójové mlieko. Zmes odstavte, aby došla. Kašu oslaďte medom a posypte orieškami podľa vlastného výberu.

 

VIDEOtip: 

SPÄŤ
2/4
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem zapíjať liek na vysoký tlak citrónovou vodou?

Kombinácia liekov a citrusových plodov sa týka len grapefruitu a šťavy z neho. Látka, ktorú grapefruit obsahuje, blokuje enzým v pečeni a niektoré lieky – aj antibiotiká – sa potom nemetabolizujú, prípadne sa znižuje ich aktivita. V príbalových letákoch liekov, ktorých sa to týka, o tom nájdete dostatočnú informáciu.

čítať viac

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor