MENU
zdravy-zivot

Kurz prežitia alergika. 11 zásad, bez ktorých ani nevystrčte nos z domu

Lietajúci záškodníci dokážu znepríjemniť aj najobľúbenejšie ročné obdobie.
Zdroj: Profimedia.sk
Zdravý život

Kurz prežitia alergika. 11 zásad, bez ktorých ani nevystrčte nos z domu

Viete, čo máte robiť po daždi? Len dajte pozor, aby ste sa v lese nestratili!

Ani s alergiou sa nemusíte zatvárať pred svetom, ak si osvojíte základný manuál pre pohyb vonku. Stačí pár týždňov a na režim si zvyknete, ako by bol vašou súčasťou odjakživa. Aké piliere liečby alergie sa vám zíde poznať aj polnoci? ►►►►►

Pokračovať Ďalej (1/12)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chcel som dať na vyrážky tekutý púder. Prečo sa už na kiahne nemá používať?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Lieky sa nemajú zapíjať perlivými minerálkami. A neperlivými môžem?

Čo sa týka perlivých nápojov, bublinky tvorí oxid uhličitý, ktorý znižuje pH vody a okysľuje ju. Toto zníženie môže mať vplyv na rozpustenie a vstrebanie tabliet. Samotné bublinky môžu tiež svojou aktivitou urýchliť rozpúšťanie tabliet, čo nemusí byť vždy žiadúce.

Väčším rizikom však môže byť zapíjanie liekov minerálnymi vodami – bez ohľadu na to, či sú perlivé. Minerálne vody totiž obsahujú rozpustené soli vápnika, horčíka, železa a iných látok, ktoré reagujú s viacerými liekmi, ako napríklad s niektorými antibiotikami, liekmi na štítnu žľazu alebo na Parkinsonovu chorobu. Preto je potrebné postupovať pri užívaní liekov podľa inštrukcií v príbalovom letáku alebo zapíjať lieky čistou vodou, či už balenou stolovou alebo z vodovodu. Taká voda neobsa­huje žiad­ne prímesi, ktoré by mohli ovplyvniť účinok lie­kov. Zapamätajte si, lieky treba zapíjať čistou vodou.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor