MENU
zdravy-zivot

S ktorými čajmi sa dá schudnúť? TIETO 4 sú tutovka

Čaj dokáže pri chudnutí skvelo pomôcť.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

S ktorými čajmi sa dá schudnúť? TIETO 4 sú tutovka

Nemusíte hľadať rôzne zázračné bylinkové zmesi, ktoré sľubujú zhodenie kíl. S lepším spaľovaním vám pomôžu normálne, zaručene zdravé a ľahko dostupné čaje. Pite ich pravidelne!

V každom supermatrkete nájdete v čajovej sekcii aj nejaký "čaj na chudnutie". To je presne ten, ktorý nepotrebujete. Ak chcete schudnúť  a mať istotu, že do seba nelejete niečo podozrivé, stavte na niektorý z týchto štyroch úplne normálnych čajov.

 

1. Zelený čaj

O ňom ste už isto čítali, že zlepšuje metabolizmus a tým pomáha spaľovať kalórie. Ak si to chcete "pozichrovať", kúpte si jeho síce drahšiu, no ešte účinnejšiu verziu, a to čak matcha. Je to 100-percentný zelený čaj v prášku, takže okrem vody, ktorá sa bežne z čaju vyluhuje, pijete pri konzumácii čaju matcha aj samotné rozdrvené čajové lístky. V jednej šálke tak vypijete skoncentrovaných asi 10 šálok bežného zeleného čaju. Vyššie množstvo tanínu aktívne zrýchľuje metabolizmus, čo je skvelé najmä v prvej fáze chudnutia.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor