MENU
zdravy-zivot

Ktoré jedlá vám podľa horoskopu nesvedčia a ktoré si môžete dopriať?

Viete, ktoré jedlá sú pre vás najprospešnejšie?
Zdravý život

Ktoré jedlá vám podľa horoskopu nesvedčia a ktoré si môžete dopriať?

Pozrite sa, ktoré potraviny vášmu znameniu nesvedčia a ktoré sú pre vás naopak prospešné, aby ste zbytočne nepriberali a posilnili si imunitu.

Baran (20. marec – 19. apríl)

Ľudia narodení v znamení Barana sú zväčša veľmi aktívni a pre nedostatok času je ich neduhom  nepravidelné jedenie. To vedie zákonite k priberaniu. Najhoršie je, ak prázdny žalúdok uspokojíte až večer. 

Rada: Mali by ste so sebou nosiť čerstvé alebo sušené ovocie, prípadne orechy či oriešky. Pri vašom tempe a častom pohybe potrebujete kvalitnú stravu bohatú na proteíny. Doprajte si preto aj kvalitné mäso, no netreba častejšie, ako trikrát do týždňa

Ste aktívny typ, ktorý stále niekde behá a nestravuje sa pravidelne. Vaše trávenie potom trpí tým, že to doháňate večer alebo množstvom nezdravých jedál. Zbavte sa svojich zlých návykov, a keď ste niekde „v teréne“, vezmite si so sebou čerstvé alebo sušené ovocie, prípadne zdravé orechy. Pri vašom tempe a častom pohybe, ktorý máte dennodenne, potrebujete kvalitnú stravu bohatú na proteíny.Ste aktívny typ, ktorý stále niekde behá a nestravuje sa pravidelne. Vaše trávenie potom trpí tým, že to doháňate večer alebo množstvom nezdravých jedál. Zbavte sa svojich zlých návykov, a keď ste niekde „v teréne“, vezmite si so sebou čerstvé alebo sušené ovocie, prípadne zdravé orechy. Pri vašom tempe a častom pohybe, ktorý máte dennodenne, potrebujete kvalitnú stravu bohatú na proteíny.
Ste aktívny typ, ktorý stále niekde behá a nestravuje sa pravidelne. Vaše trávenie potom trpí tým, že to doháňate večer alebo množstvom nezdravých jedál. Zbavte sa svojich zlých návykov, a keď ste niekde „v teréne“, vezmite si so sebou čerstvé alebo sušené ovocie, prípadne zdravé orechy. Pri vašom tempe a častom pohybe, ktorý máte dennodenne, potrebujete kvalitnú stravu bohatú na proteíny.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor