MENU
zdravy-zivot

Tieto znamenia by v 2022 nemali spolu vstúpiť do vzťahu

Nádherný začiatok môže dospieť rýchlo ku smutnému koncu.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Tieto znamenia by v 2022 nemali spolu vstúpiť do vzťahu

Aby ste v roku 2022 nadviazali nový, ale pekný partnerský vzťah, trošku si svoj nádejný objav preťuknite. Napríklad aj v tom, aké je znamenie a či sa hodí k tomu vášmu. Aby ste sa nespálili.

Hádky, slzy, presviedčanie.Hádky, slzy, presviedčanie.
Hádky, slzy, presviedčanie.
Zdroj: internet

Kozorožec a Ryby

Kozorožec (22.12. - 20.1.) rád spochybňuje všetko, čo nepovažuje za logické a rozumné. Ak stretne niekoho, kto sa riadi skôr srdcom a robí bláznivé rozhodnutia bez uváženia, tak sa tým odmieta zaoberať. Najväčší rojkovia zo všetkých znamení, ktorí nežijú v realite, sú Ryby (20.2. - 20.3.). Stretnutie týchto dvoch znamení začne po fáze slepej zamilovanosti rýchlo škrípať.  Samozrejme, nie je nič zlé na tom, že Ryby žijú v oblakoch, no tento ich životný štýl môžu len ťažko akceptovať ľudia, ktorí sa narodili v znamemí Kozorožca. Z dlhodobého hladiska si títo dvaja spravidla nesadnú.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor