MENU
zdravy-zivot

Ona ani nestarne! Beauty triky Cindy Crawford: Posledný poriadne prekvapí

Cindy Crawford
Zdravý život

Ona ani nestarne! Beauty triky Cindy Crawford: Posledný poriadne prekvapí

Modelka na svojich sociálnych sieťach prezentuje zdravý životný štýl a rada sa podelí aj so svojou beauty rutinou, vďaka ktorej vyzerá stále neskutočne úžasne.

Cindy Crawford má síce 55 rokov, no žiari rovnako ako pred tridsiatimi rokmi. Chcete vyzerať stále krásne ako nestarnúca ikona?

1. Zvonka i zvnútra

Krása nie je zadarmo. Beauty produkty určite pomáhajú, ale začať sa musí inde. Dôležitá je strava, hydratácia a pohyb. Cindy nezabúda ani na kvalitný a dostatočný spánok.

Cindy Crawford si dáva záležať na zdravej strave.Cindy Crawford si dáva záležať na zdravej strave.
Cindy Crawford si dáva záležať na zdravej strave.
Zdroj: Instagram.com/@cindycrawford

2. Skincare investícia

„Naučila som sa, že ak chcem minúť peniaze, tak miesto, kde ich investujem, je moja pleť. Takže na skin-care a mejkape nikdy nešetrím. Ušetriť môžete na špirále, alebo lesku na pery, ale všetko, čo ide priamo na pleť, si zaslúži investíciu," hovorí Cindy.

„Môj denný a nočný beauty rituál obsahuje 3 až 5 produktov," prezrádza modelka. Po čistení vždy aplikuje sérum, niekedy ho nanáša ešte na vlhkú pleť, pretože má pocit, že tak sa lepšie vstrebe. 

3. Ochrana pred UV žiarením

"Ako devätnásťročná som prišla na fotenie so spálenou pleťou, ktoré sa nedalo nijako prekryť. Odvtedy chránim svoju pleť každý deň," priznala modelka.

O svoju pleť sa dôkladne stará spolu s dcérou Kaiou.O svoju pleť sa dôkladne stará spolu s dcérou Kaiou.
O svoju pleť sa dôkladne stará spolu s dcérou Kaiou.
Zdroj: Instagram

4. Hodvábne obliečky

Toto vás možno prekvapí. Cindy totiž nedá dopustiť na hodvábne obliečky na vankúš. Jemný materiál nenecháva na tvári žiadne otlačky a prospieva aj vlasom, ktoré sú pekne uhladené už po zobudení.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor