MENU
zdravy-zivot

Koľko sexuálnych partnerov priznať a aký je ich primeraný počet?

Priveľa otvorenosti nemusí byť vždy tou správnou cestou k nádejnému vzťahu.
Zdroj: shutterstock
Zdravý život

Koľko sexuálnych partnerov priznať a aký je ich primeraný počet?

Zhruba tretina ľudí radšej sexuálnu históriu svojich náprotivkov poznať nechce. Až 7 z 10 žien radšej o počte svojich sexuálnych partnerov klame. Naopak, až 87% chlapov nemá problém svoje skúsenosti priznať.

Prieskum internetovej zoznamky sa snažil zistiť, aký je ideálny počet sexuálnych partnerov a tiež to, ku koľkým sa máme pred novým potenciálnym partnerom priznať, aby sme ho neodradili.

Ani veľa, ale radšej ani málo

Viac ako polovica oslovených mužov aj žien sa zhodla, že optimálnym počtom je magická 13. Pri tomto počte sexuálnych partnerov alebo partneriek by ste mali nadobudnúť dostatočné skúsenosti, byť do správnej miery dobrodružní a otvorení novinkám. Naopak 18 sexuálnych partnerov a viac je podľa 73 % ľudí už príliš. Považujú to za varovný signál, že je dotyčný muž či žena až príliš promiskuitný. Je teda jasné, že 18 a viac "zárezov" by ste pri vzájomnom sa zdôverovaní nemali priznať.

Väčšie množstvo skúseností odrádza skôr mužov. Aj to je možný dôvod, prečo ženy o počte svojich sexuálnych partnerov častejšie klamú - podľa prieskumu tak robí 67 % z nich. Muži neudávajú skutočné číslo exmileniek  len asi v 13 % prípadov. Obvykle pritom platí, že muži si počet svojich bývaliek skôr navyšujú, zatiaľ čo ženy si množstvo expartnerov skôr znižujú.

Neskúsená žena je OK, panic až tak neláka

Ale ani prílišná neskúsenosť nie je sexi. "Niekoho môže odradiť aj príliš malý počet milostných partnerov potenciálneho náprotivku. Zvyčajne to prekáža skôr ženám. Naopak skúsení muži sú sexu s pannou naklonení viac, než skúsené dámy tomu, aby zaúčali panica," vraví Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Prieskum ukázal, že 31% ľudí nechce o sexuálnej histórii svojho partnera radšej nič vedieť. Ak už, v tomto smere sú zvedavší muži a sú to skôr oni, kto sa zaujíma o milostné záležitosti svojej partnerky. "Väčšinou preto, že sú oproti ženám viac súťaživí a radi si urobia prehľad o bývalej konkurencii," komentuje Adam Durčák. Ak teda máte tendenciu svojmu novému objavu vykladať, čo všetko už máte za sebou, asi by ste nemali priznať viac ako 13 milostných skúseností. Táto rada je univerzálna a týka sa ako žien, tak mužov. Ženy by toto číslo mohli aj mierne znížiť, a to i v prípade, že opak je pravdou. Mužom je povolené trošku pridať, ale nie je to nutné.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor