MENU
zdravy-zivot

Koľko sexuálnych partnerov priznať a aký je ich primeraný počet?

Priveľa otvorenosti nemusí byť vždy tou správnou cestou k nádejnému vzťahu.
Zdravý život

Koľko sexuálnych partnerov priznať a aký je ich primeraný počet?

Zhruba tretina ľudí radšej sexuálnu históriu svojich náprotivkov poznať nechce. Až 7 z 10 žien radšej o počte svojich sexuálnych partnerov klame. Naopak, až 87% chlapov nemá problém svoje skúsenosti priznať.

Prieskum internetovej zoznamky sa snažil zistiť, aký je ideálny počet sexuálnych partnerov a tiež to, ku koľkým sa máme pred novým potenciálnym partnerom priznať, aby sme ho neodradili.

Ani veľa, ale radšej ani málo

Viac ako polovica oslovených mužov aj žien sa zhodla, že optimálnym počtom je magická 13. Pri tomto počte sexuálnych partnerov alebo partneriek by ste mali nadobudnúť dostatočné skúsenosti, byť do správnej miery dobrodružní a otvorení novinkám. Naopak 18 sexuálnych partnerov a viac je podľa 73 % ľudí už príliš. Považujú to za varovný signál, že je dotyčný muž či žena až príliš promiskuitný. Je teda jasné, že 18 a viac "zárezov" by ste pri vzájomnom sa zdôverovaní nemali priznať.

Väčšie množstvo skúseností odrádza skôr mužov. Aj to je možný dôvod, prečo ženy o počte svojich sexuálnych partnerov častejšie klamú - podľa prieskumu tak robí 67 % z nich. Muži neudávajú skutočné číslo exmileniek  len asi v 13 % prípadov. Obvykle pritom platí, že muži si počet svojich bývaliek skôr navyšujú, zatiaľ čo ženy si množstvo expartnerov skôr znižujú.

Neskúsená žena je OK, panic až tak neláka

Ale ani prílišná neskúsenosť nie je sexi. "Niekoho môže odradiť aj príliš malý počet milostných partnerov potenciálneho náprotivku. Zvyčajne to prekáža skôr ženám. Naopak skúsení muži sú sexu s pannou naklonení viac, než skúsené dámy tomu, aby zaúčali panica," vraví Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Prieskum ukázal, že 31% ľudí nechce o sexuálnej histórii svojho partnera radšej nič vedieť. Ak už, v tomto smere sú zvedavší muži a sú to skôr oni, kto sa zaujíma o milostné záležitosti svojej partnerky. "Väčšinou preto, že sú oproti ženám viac súťaživí a radi si urobia prehľad o bývalej konkurencii," komentuje Adam Durčák. Ak teda máte tendenciu svojmu novému objavu vykladať, čo všetko už máte za sebou, asi by ste nemali priznať viac ako 13 milostných skúseností. Táto rada je univerzálna a týka sa ako žien, tak mužov. Ženy by toto číslo mohli aj mierne znížiť, a to i v prípade, že opak je pravdou. Mužom je povolené trošku pridať, ale nie je to nutné.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor