MENU
zdravy-zivot

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Každé cvičenie vás podporí aj psychicky, vytvorí priestor na dobrú náladu a dodá sebavedomie...

Súvisiace témy

Zdravý život

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Dobrá kondícia, lepšia sexuálna výdrž, krajší milostný zážitok a spokojnejšia partnerka. Aj takéhoto zlepšenia sexuálneho života sa môžete dočkať vďaka sústave Kegelových cvikov.

Pôvodne boli Kegelove cviky určené iba pre ženy. Vyvinul ich americký gynekológ Arnold Kegel na spevnenie svalstva panvového dna, čo malo viesť k zvýšeniu vzrušenia, vaginálnej lubrikácie a k ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu u žien. Ako sa ukázalo, cviky zároveň pomáhajú k náprave menších anatomických odchýlok po pôrode či inkontinencii. Až neskôr sa prišlo na pozitívne pôsobenie týchto cvikov i na mužský sexuálny život. Cvičebný i liečebný proces spočíva v precvičovaní panvového svalstva bez ohľadu na váhu, výšku a vek. Kegelove cviky vás môžu zbaviť erektilnej dysfunkcie či predčasnej ejakulácie.

Čo vám môžu zlepšiť Kegelove cviky

  • Lepší prietok krvi a dlhšia erekcia – Cviky dokážu lepšie rozprúdiť krv v penise, penis takto vydrží byť oveľa dlhšie stoporený a tým sa vám predlžuje aj sexuálny zážitok.
  • Tvrdší penis – Muži s nedostatočnou erekciou môžu potvrdiť vzpriamenie či vztýčenie penisu dohora. Celkový uhol erekcie sa napravuje do normálu a penis dokáže byť tvrdší.
  • Zdravšia prostata – súvisí so samotnými fyziologickými zlepšeniami počas cvičenia. Zlepšená pružnosť svalov pomáha aj pohlavným orgánom a prostata nie je výnimka.
  • Dlhšia výdrž v posteli – Cvičiaci muži dokážu vďaka dobrej schopnosti ovládať svoj penis predĺžiť sexuálny akt a spraviť z neho dlhotrvajúci zážitok. Vďaka cvikom sa vedia v posteli dobre kontrolovať a „nevybuchnúť“ hneď na začiatku.

Ako treba cvičiť

Celé cvičenie sa zakladá na vedomom ovládaní panvového svalstva, jeho striedavom sťahovaní a uvoľňovaní. Svalstvo stiahnite na 10 sekúnd, zo začiatku môžete skúsiť i kratší interval, a následne uvoľnite. Tento jednoduchý postup zopakujte desaťkrát a medzi jednotlivými kontrakciami pokojne dýchajte nosom do brucha. Brucho a boky nesmú byť napnuté! Vidíte, že nejde o žiadnu náročnú drezúru, efekt skôr spočíva vo vytrvalosti.  Pred začiatkom prvého cvičenia skúste ísť na WC a zadržať moč. Podľa toho či to pôjde ľahko alebo naopak, zistíte v akom stave máte svalstvo a koľkosekundový cvik si nastaviť.

Posilní a dodá sebavedomia

Kegelové cviky môžete praktizovať kedykoľvek. Je úplne jedno kde, nepotrebujete telocvičňu a pravdepodobne by ste sa nemali ani spotiť. Každé cvičenie vás môže podporiť aj psychicky, vytvorí priestor pre dobrú náladu a dodá sebavedomie. Počas tréningov spoznáte svoje svalstvo a naučíte sa ho lepšie ovládať.

V prípade, že sa posiľňujúci efekt ani po čase nedostaví, navštívte radšej urológa a sexuológa.

Slabá erekcia ničí vzťahy. Vyliečte sa moderne a bezpečne

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor