MENU
zdravy-zivot

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Každé cvičenie vás podporí aj psychicky, vytvorí priestor na dobrú náladu a dodá sebavedomie...

Súvisiace témy

Zdravý život

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Dobrá kondícia, lepšia sexuálna výdrž, krajší milostný zážitok a spokojnejšia partnerka. Aj takéhoto zlepšenia sexuálneho života sa môžete dočkať vďaka sústave Kegelových cvikov.

Pôvodne boli Kegelove cviky určené iba pre ženy. Vyvinul ich americký gynekológ Arnold Kegel na spevnenie svalstva panvového dna, čo malo viesť k zvýšeniu vzrušenia, vaginálnej lubrikácie a k ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu u žien. Ako sa ukázalo, cviky zároveň pomáhajú k náprave menších anatomických odchýlok po pôrode či inkontinencii. Až neskôr sa prišlo na pozitívne pôsobenie týchto cvikov i na mužský sexuálny život. Cvičebný i liečebný proces spočíva v precvičovaní panvového svalstva bez ohľadu na váhu, výšku a vek. Kegelove cviky vás môžu zbaviť erektilnej dysfunkcie či predčasnej ejakulácie.

Čo vám môžu zlepšiť Kegelove cviky

  • Lepší prietok krvi a dlhšia erekcia – Cviky dokážu lepšie rozprúdiť krv v penise, penis takto vydrží byť oveľa dlhšie stoporený a tým sa vám predlžuje aj sexuálny zážitok.
  • Tvrdší penis – Muži s nedostatočnou erekciou môžu potvrdiť vzpriamenie či vztýčenie penisu dohora. Celkový uhol erekcie sa napravuje do normálu a penis dokáže byť tvrdší.
  • Zdravšia prostata – súvisí so samotnými fyziologickými zlepšeniami počas cvičenia. Zlepšená pružnosť svalov pomáha aj pohlavným orgánom a prostata nie je výnimka.
  • Dlhšia výdrž v posteli – Cvičiaci muži dokážu vďaka dobrej schopnosti ovládať svoj penis predĺžiť sexuálny akt a spraviť z neho dlhotrvajúci zážitok. Vďaka cvikom sa vedia v posteli dobre kontrolovať a „nevybuchnúť“ hneď na začiatku.

Ako treba cvičiť

Celé cvičenie sa zakladá na vedomom ovládaní panvového svalstva, jeho striedavom sťahovaní a uvoľňovaní. Svalstvo stiahnite na 10 sekúnd, zo začiatku môžete skúsiť i kratší interval, a následne uvoľnite. Tento jednoduchý postup zopakujte desaťkrát a medzi jednotlivými kontrakciami pokojne dýchajte nosom do brucha. Brucho a boky nesmú byť napnuté! Vidíte, že nejde o žiadnu náročnú drezúru, efekt skôr spočíva vo vytrvalosti.  Pred začiatkom prvého cvičenia skúste ísť na WC a zadržať moč. Podľa toho či to pôjde ľahko alebo naopak, zistíte v akom stave máte svalstvo a koľkosekundový cvik si nastaviť.

Posilní a dodá sebavedomia

Kegelové cviky môžete praktizovať kedykoľvek. Je úplne jedno kde, nepotrebujete telocvičňu a pravdepodobne by ste sa nemali ani spotiť. Každé cvičenie vás môže podporiť aj psychicky, vytvorí priestor pre dobrú náladu a dodá sebavedomie. Počas tréningov spoznáte svoje svalstvo a naučíte sa ho lepšie ovládať.

V prípade, že sa posiľňujúci efekt ani po čase nedostaví, navštívte radšej urológa a sexuológa.

Slabá erekcia ničí vzťahy. Vyliečte sa moderne a bezpečne

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pomôže mi ionoforéza na spotené dlane? Niekedy mi z nich pot kvapká

Aplikácia ionoforézy je príjemná, pociťujete pri nej iba mierne mravčenie a nie je finančne taká náročná. Ide o špeciálnu vaničku s vodou, kde si ponoríte ruky alebo nohy a nastavíte program na ionoforézu. Zariadenie pracuje ako vodný kúpeľ, cez ktorý vedie slabý elektrický jednosmerný prúd. Časový interval kúpeľa a intenzita „elektrického prúdu“ sa postupne zvyšujú. Jeden kúpeľ trvá päť až desať minút. Minimálny počet ošetrení je desať, ale dajú sa podľa potreby opakovať. Niektoré pracoviská vaničky požičiavajú aj na domáce použitie. Odporúčam vám však navštíviť kožného lekára, pretože pravdepodobne máte hyperhidrózu, nadmerné potenie. Dermatológ vás vyšetrí a bude pátrať po príčine ťažkostí. Hyperhidróza totiž môže súvisieť s viacerými ochoreniami, napríklad štítnej žľazy či s cukrovkou. Hoci – potiť sa môžete aj bez zjavnej príčiny, napríklad pri strese, ako píšete. Lekár ďalej zistí, či sa nadmerne potíte len na rukách, chodidlách a v podpazuší, čo asi bude váš prípad, alebo po celom tele. Ionoforéza sa totiž dá vykonávať iba na rukách a nohách.

čítať viac
Hana Zelenková
MUDr. Hana Zelenková
Dermatologička

Je možné, aby zubná pasta spôsobovala citlivosť zubov?

Zubné pasty by nemali vyvolať citlivosť zubov. Je však pravda, že bieliaci účinok väčšiny bieliacich zubných pást je založený na ich jemnom brúsnom účinku, od ktorého sa očakáva očistenie zuba od pigmentov z návykových látok a zo stravy. To môže mať na zub zjasňujúce účinky. Za istých okolností však tento brúsny efekt môže obnažiť mikrokanáliky zuboviny na krčku zuba, čo by mohlo spôsobiť citlivosť na studené a mechanické podnety. Riešením je prejsť na zubnú pastu typu „sensitive“ alebo „rapid“. V prípade pretrvávajúcej citlivosti navštíviť stomatológa, ktorý citlivý krčok ošetrí špeciálnym lakom.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia