MENU
zdravy-zivot

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Každé cvičenie vás podporí aj psychicky, vytvorí priestor na dobrú náladu a dodá sebavedomie...

Súvisiace témy

Zdravý život

Kegelove cviky pre mužov: Posilnia panvové dno i sexuálny výkon

Dobrá kondícia, lepšia sexuálna výdrž, krajší milostný zážitok a spokojnejšia partnerka. Aj takéhoto zlepšenia sexuálneho života sa môžete dočkať vďaka sústave Kegelových cvikov.

Pôvodne boli Kegelove cviky určené iba pre ženy. Vyvinul ich americký gynekológ Arnold Kegel na spevnenie svalstva panvového dna, čo malo viesť k zvýšeniu vzrušenia, vaginálnej lubrikácie a k ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu u žien. Ako sa ukázalo, cviky zároveň pomáhajú k náprave menších anatomických odchýlok po pôrode či inkontinencii. Až neskôr sa prišlo na pozitívne pôsobenie týchto cvikov i na mužský sexuálny život. Cvičebný i liečebný proces spočíva v precvičovaní panvového svalstva bez ohľadu na váhu, výšku a vek. Kegelove cviky vás môžu zbaviť erektilnej dysfunkcie či predčasnej ejakulácie.

Čo vám môžu zlepšiť Kegelove cviky

  • Lepší prietok krvi a dlhšia erekcia – Cviky dokážu lepšie rozprúdiť krv v penise, penis takto vydrží byť oveľa dlhšie stoporený a tým sa vám predlžuje aj sexuálny zážitok.
  • Tvrdší penis – Muži s nedostatočnou erekciou môžu potvrdiť vzpriamenie či vztýčenie penisu dohora. Celkový uhol erekcie sa napravuje do normálu a penis dokáže byť tvrdší.
  • Zdravšia prostata – súvisí so samotnými fyziologickými zlepšeniami počas cvičenia. Zlepšená pružnosť svalov pomáha aj pohlavným orgánom a prostata nie je výnimka.
  • Dlhšia výdrž v posteli – Cvičiaci muži dokážu vďaka dobrej schopnosti ovládať svoj penis predĺžiť sexuálny akt a spraviť z neho dlhotrvajúci zážitok. Vďaka cvikom sa vedia v posteli dobre kontrolovať a „nevybuchnúť“ hneď na začiatku.

Ako treba cvičiť

Celé cvičenie sa zakladá na vedomom ovládaní panvového svalstva, jeho striedavom sťahovaní a uvoľňovaní. Svalstvo stiahnite na 10 sekúnd, zo začiatku môžete skúsiť i kratší interval, a následne uvoľnite. Tento jednoduchý postup zopakujte desaťkrát a medzi jednotlivými kontrakciami pokojne dýchajte nosom do brucha. Brucho a boky nesmú byť napnuté! Vidíte, že nejde o žiadnu náročnú drezúru, efekt skôr spočíva vo vytrvalosti.  Pred začiatkom prvého cvičenia skúste ísť na WC a zadržať moč. Podľa toho či to pôjde ľahko alebo naopak, zistíte v akom stave máte svalstvo a koľkosekundový cvik si nastaviť.

Posilní a dodá sebavedomia

Kegelové cviky môžete praktizovať kedykoľvek. Je úplne jedno kde, nepotrebujete telocvičňu a pravdepodobne by ste sa nemali ani spotiť. Každé cvičenie vás môže podporiť aj psychicky, vytvorí priestor pre dobrú náladu a dodá sebavedomie. Počas tréningov spoznáte svoje svalstvo a naučíte sa ho lepšie ovládať.

V prípade, že sa posiľňujúci efekt ani po čase nedostaví, navštívte radšej urológa a sexuológa.

Slabá erekcia ničí vzťahy. Vyliečte sa moderne a bezpečne

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

čítať viac

Dcérka vykakala krvnú zrazeninu. Čo to je? Mám sa báť?

Prímes krvi v stolici môže a nemusí signalizovať závažný problém. Pri náleze krvi je vždy potrebné zhodnotiť celkový stav dieťa a hľadať ďalšie príznaky. Ak je prítomná krv v malom množstve na povrchu stolice, zvyčajne sa jedna o fisúru - drobnú trhlinu sliznice konečníka. Krv je vtedy jasno červená. Ak je stolica tmavá ide o natrávenú krv z horných častí tráviaceho traktu, prípadne prehltnutú krv pri ragádach na prsníku. Krv vo vnútri stolice môže byť následkom alergie na bielkovinu  kravského mlieka, ale aj následkom  krvácivej choroby novorodencov spôsobenej  nedostatkom vitamínu K. Ak má dieťa teplotu, krvavé hlieny v zelenej stolici môžu byť prejavom infekcie najčastejšie Campylobacter. Vo vašom prípade mohlo ísť o drobnú ragádu na prsníku u vás a dcérka s mliečkom vypila aj krv z poškodenej cievy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor