MENU
zdravy-zivot

Oplatí sa naniesť viac vrstiev krému, aby ste spomalili starnutie?

Stav pleti ovplyvňuje aj stravovanie.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Oplatí sa naniesť viac vrstiev krému, aby ste spomalili starnutie?

Prvé náznaky starnutie pleti sa môžu objaviť už okolo dvadsaťpäťky. Oplatí sa už vtedy siahnuť po špeciálnych krémoch? Zohráva úlohu životný štýl?

Súčasné mladé dámy chcú mať boj so starnutím zjavne pod kontrolou. Jedna zo štúdií priniesla zaujímavé údaje – až tretina dievčat vo veku do dvadsaťpäť rokov používala produkty, ktoré boli určené štyridsiatničkám. Je to však správne? Dá sa určiť presná hranica, kedy začať používať anti-age prípravky?

Ako žijete?

Obzeráte sa už po prípravkoch s označením anti-age? Nie je určená presná hranica, kedy po nich siahnuť. „Ak niekto žije extrémne zdravo, má dobrú genetiku, nefajčí, nepije alkohol, nestresuje sa a vyhýba sa slnku, potreba látok, ktoré bojujú proti starnutiu, nie je taká intenzívna ako v prípade tých, ktorí pleť príliš nešetria,“ objasňuje dermatologička MUDr. Alexandra Rozborilová, PhD. Po tridsiatke by ste však už mali venovať pleti zvýšenú pozornosť.

Nanášajte s rozumom

Pleť vám pomôžu udržiavať v kondícii aj pleťové séra. Ich výhodou je vyššia koncentrácia účinných látok. „Veľmi zaujímavé je v súčasnosti vrstvenie jednotlivých substancií. Ako dermatologička však nie som zástancom použitia veľkého množstva kozmetiky. Určite postačí jedno sérum, jeden krém a nie vrstvenie často piatich, šiestich prípravkov. Ich mnohonásobné striedanie, ale ani skúšanie nikdy nerobí dobrotu,“ upozorňuje odborníčka. Nemeckí odborníci zistili, že dámy doma najčastejšie využívajú séra, ktoré majú hydratačný efekt. Popularite sa tešia prípravky, ktoré obsahujú koncentrovaný vitamín C alebo A. Mnohé séra zanechávajú na pleti skutočne príjemný pocit

Nevynechajte oči

Nezabúdajte ani na pokožku okolo očí. Je štyrikrát tenšia ako na zvyšku tváre. Aj v tomto prípade platí, že by ste mali začať so starostlivosťou okolo dvadsaťpäťky. Na ošetrenie týchto jemných partií používajte vždy špeciálnu kozmetiku, aby ste oči nepodráždili.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor